Закупівлю бебі-боксів знову перенесли на три тижні через слабку тендерну документацію

Поділитися
Закупівлю бебі-боксів знову перенесли на три тижні через слабку тендерну документацію © https://gre4ka.info
Експерт вважає, що Мінсоцполітики свідомо затягує закупівлю "пакунків малюка".

Тендер на визначення виробника бебі-боксів знову перенесли на три тижні. В офіційному представництві “Пакунок маляти” назвали причиною слабку тендерну документацію. Зокрема, Мінсоцполітики досі не може підготувати відповідне технічне завдання. У Федерації Роботодавців України переконані, що відомство свідомо затягує процес закупки “пакунків малюка” через Prozorro.

“Стало відомо, що тендер на визначення виробника Пакунків маляти знову перенесено на 3 тижні. Причина - слабка тендерна документація, що лишає лазівки для корупції. Спочатку у Мінсоцполітики планувалося до кінця лютого 2021 року буде опублікувати ТЗ (технічне завдання), провести публічні консультації з експертами ринку та залучити для проведення торгів незаангажовану ЦЗО "Професійні закупівлі" (Prozorro). Про це повідомили в листопаді минулого року заступники міністра соціальної політики - Борис Лєбєдцов та Євген Котик - під час відкритого Круглого столу у Федерації Роботодавців України”, - повідомили в представництві.

Однак, несподівано до торгів залучили ЦЗО “Українські спеціальні системи” (УСС). Організацію нещодавно створили при Міністерстві цифрової трансформації для того, аби закуповувати комп'ютери та програмне забезпечення. У “Пакунку малюка” звернули увагу на те, що організація поки не має відповідного досвіду закупівель дитячої та швейної продукції. Крім того, УСС раніше не проводила закупівлі такого масштабу (620 млн грн).

При цьому за тиждень до кінцевого терміну подачі пропозицій на тендер УСС на прохання Мінсоцполітики змінила тендерну документацію. Зокрема, у неї додали вимогу від учасників – надати гарантійні листи на товар конкретного постачальника. У представництві зазначили, що постачальник відмовився давати такі листи всім окрім обраних компаній, які нібито “авторизовані” Міністерством соціальної політики. Через це один із учасників тендеру поскаржився в Антимонопольний комітет на вказані вимоги. Своєю чергою УСС визнав порушення у день подачі тендерних пропозицій. Організація також скасувала відповідні зміни та перенесла термін подачі заявок на три тижні.

“Міністерство соціальної політики робить все, щоб якомога довше залишалися спецкартки замість Бебі-боксів - натуральної допомоги для новонароджених”, зазначив член президії Федерації Роботодавців України Олександр Соколовський. 

Експерт переконаний, що Мінсоцполітики свідомо затягує процедуру проведення тендерних закупівель нових “пакунків малюка”.

“Наразі залишилось не більше декількох десятків Пакунків на всю Україну, тому батьки новонароджених досі не мають вибору і повинні оформлювати допомогу виключно у вигляді спеціальної картки “Приватбанку”. Процедура верифікації та нарахування допомоги займає не менш як місяць з моменту народження дитини. А в деяких випадках триває до 3-4 місяців”, - зазначили в офіційному представництві “Пакунок малюка”. 

Вказано, що до них неодноразово зверталися батьки, яким банк відмовився оформлювати спеціальну картку “Пакунок малюка”. Причинами відмови називали заборгованість на інших картках “Приватбанку”. В офіційному представництві наголосили на тому, що новонароджені не можуть відповідати за кредити своїх батьків і держава повинна забезпечити їх такими ж послугами, що й інших дітей. 

“Мешканка Києва, Сабіна Ейлюбова, розповіла представництву Пакунка маляти у Facebook про свою проблему з банком – жінці відмовили відкривати спеціальну картку “Пакунок малюка” через наявність заборгованості та запропонували вирішити питання у судовому порядку. Для мами новонародженого такі процедури просто неприпустимі, тому, скоріше за все, Сабіна залишиться без Пакунка і без грошової компенсації”, - зазначили у представництві.

Зазначимо, що Мінсоцполітики почало закуповувати бебі-бокси через бюджетну програму з 2020 року. Так, на початку минулого року було визначено механізм закупівлі “пакунків малюка” за окремою програмою. Однак, тоді закупівля зірвалася. При цьому у своїй статті для ZN.UA Алла Котляр вказала, що фактично процедура закупівлі почала відкладатися ще на стадії оголошення. Авторка зазначила, що це свідчить про неякісну підготовку проєктної угоди на первинному етапі та неналежної підготовки Мінсоцполітики документів, необхідних для організації й проведення тендеру.

І замість того, щоб розпочати новий тендер, влітку 2020 року Мінсоцполітики раптом вирішило бебі-бокси монетизувати. Щоправда, наприкінці минулого року як альтернативу повернули й бебі бокси. Щоправда, затримка й нової закупівлі “пакунку малюка” теж була прогнозована.

Про те, як благородний проєкт перетворився на спосіб нажитися читайте у статті Алли Котляр “Бебі-бокси. Три роки скандалів”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі