Закордонний паспорт: що робити, якщо закінчились сторінки

Поділитися
Закордонний паспорт: що робити, якщо закінчились сторінки © EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Це може статися в Україні та за кордоном.

У кінці минулого року, Кабмін спростив оформлення внутрішнього та закордонного паспортів українцям, які опинилися за кордоном. Ті громадяни, які часто виїжджають з країни, можуть опинитися в ситуації, коли сторінки в паспорті закінчились. Юристка Єлизавета Мазур пояснила, як діяти у такій ситуації.

Вона розповіла, що на сьогодні проставлення печатки задля продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон стало неможливим. Ця опція була доступною доволі тривалий час після початку повномасштабного вторгнення, однак 1 листопада 2023 року у Генеральному консульстві України її перестали надавати.

Водночас, це не означає, що проблема залишиться невирішеною. Замість продовження паспорта тепер можна подати документи у Генеральному консульстві України на оформлення нового паспорта. Також в Україні це можна зробити, скориставшись послугами державного підприємства «Документ». За кордоном центри цього підприємства теж регулярно відкриваються. Приміром, вони є у Варшаві, Гданську, Кракові, Вроцлаві, Стамбулі, Мілані, Берліні, Кельні та ряді інших великих іноземних міст.

«Якщо ви знаходитеся у державі, де немає консульства України, не варто хвилюватися. За таким паспортом все ще можна придбати квитки та перетнути кордон. Однак не слід відтягувати вирішення питання, оскільки так ви зможете зробити максимум до 2-3 разів. Якщо перевести це у практичну площину, то ви матимете можливість приїхати до тієї країни, на території якої Консульство України виконує функції сумісно з країною вашого перебування»,– розповіла вона.

Окрім того, варто пам’ятати, що особа має право тримати у себе два паспорта для виїзду за кордон, однак, подаючи документи на паспорт через Консульство, під час отримання нового документа вона повинна буде віддати попередній паспорт. Це пов’язано з тим, що консульські установи можуть видавати новий паспорт лише на основі попереднього.

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців виїхати за межі країни. Через це не кожен громадянин України зміг отримати свій перший паспорт вчасно – із досягненням 14-річного віку. Нагадаємо, як українцям, які перебувають за кордоном, вперше оформити паспорт після 18 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі