Західні ЗМІ про обстріл і знеструмлення України: Росія хоче зробити життя українців нестерпним і це може вплинути на Європу

Поділитися
Західні ЗМІ про обстріл і знеструмлення України: Росія хоче зробити життя українців нестерпним і це може вплинути на Європу © wn.com
Видання зауважують, що українську енергетичну систему, збудовану в часи СРСР, не дуже легко полагодити після обстрілів, але також вона має свої переваги.

Після шести тижнів інтенсивного бомбардування енергетичної інфраструктури Росія змогла поставити Україну на межу гуманітарної катастрофи цієї зими. Мільйони людей потенційно можуть зіштовхнутися з небезпечними для життя умовами, втративши доступ до електроенергії, опалення і води.

Так сьогодні пише Washington Post, додаючи, що українська енергетична система була в центрі уваги впродовж останніх днів. Українські і західні чиновники били на сполох, однак, вони також усвідомили, що їхні можливості доволі обмежені.

«Українську енергетичну систему радянських часів не можна полагодити швидко чи просто. У містах, які постраждали найбільше, чиновники мало що можуть зробити, окрім як порадити своїм мешканцям поїхати. А це підвищує ризик економічного краху в Україні і початку кризи через потік біженців у сусідніх країнах Європи», - пише видання.

Що Росія обстріляє наступним? Цілями можуть стати частини системи доставки газу, мости і залізничні лінії. Також Москва може спробувати знищити ТЕЦ, які забезпечують теплом великі міста. Washington Post зауважує, що Україні потрібні всі базові компоненти для того, щоб полагодити свою систему електропостачання. Однак, найбільший дефіцит - це автотрансформатори. Їх не просто купити і доставити. Київ вже намагався домовитися про поставки навіть з такими далекими країнами, як Південна Корея. Але перш ніж ці автотрансформатори доставлять, їх потрібно ще виготовити. Крім того, одна установка важить близько 230 кілограмів. Тож така техніка може стати ціллю для ударів навіть під час транспортування.

Forbes пише, що українська система електрозабезпечення була збудована в часи СРСР. І це, як не дивно, дає Україні певну перевагу. Адже радянська імперія будувала її якраз тоді, коли готувалася до ядерного конфлікту.

«Електромережа була спроектована так, щоб бути максимально стійкою. А система розподілення дозволяє перенаправляти енергію з однієї частини країни в іншу на випадок, якщо генеруючі потужності там будуть втрачені. В США втрата електрики в одному місці може спровокувати каскад збоїв, що і сталося під час Північно-східного блекауту в 2003 році, коли 50 мільйонів людей втратили доступ до електроенергії на два дні через дерева, які замкнули високовольтну лінію», - пише Forbes.

Видання додає, що систему розподілення можна полагодити. І навіть якщо Росія зможе знищити ще більше електростанцій, це не обов’язково позбавить Україну електроенергії зовсім. Зрештою, потужні мережі, які були збудовані для експорту електроенергії з України, можна використати для імпорту з ЄС.

У свою чергу, Bloomberg вказує на те, що українська ГТС залишається єдиною системою, через яку російський газ все ще доставляється в Західну Європу. Обстрілюючи енергетичну інфраструктуру України, Росія ризикує розірвати це останнє сполучення.

«Аварійні відключення, які Україна запровадила після масових ударів російських ракет по генеруючим станціям і іншій інфраструктурі, може паралізувати трубопровід, через який відбувається доставка газу», - пише видання, нагадуючи, що російські обстріли вже зупиняли потік нафти через український відрізок нафтопроводу «Дружба». 

Gazeta Wyborcza цитує ВООЗ, яка застерегля, що через російські удари українські лікарні і інші медичні заклади можуть втратити доступ до води, електроенергії і навіть палива, необхідного для роботи генераторів.

«Українська система охорони здоров’я переживає зараз найважчі часи за весь час війни», - сказав регіональний директор ВООЗ в Європі Ганс Клюге.

Норвезька гуманітарна організація Norwegian Refugee Council (NRC) вважає, що погіршення ситуації призведе до збільшення потоку українських біженців в країни ЄС.

«Люди по всій країні дедалі частіше змушені робити складний вибір: або тікати, або залишитися і померти», - сказав генеральний секретар NRC Ян Еделанд.

Нагадаємо, у середу, 23 листопада РФ знову завдала масованого ракетного удару по Україні. Це стало причиною аварійних відключень електроенергії в Одеській, Львівській, Вінницькій областях, місті Києві та інших регіонах. Виникли також проблеми зі зв'язком та водопостачанням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі