Загроза аварії на ЗАЕС: головний санлікар пояснив, чи існує ризик радіоактивного забруднення води

Поділитися
Загроза аварії на ЗАЕС: головний санлікар пояснив, чи існує ризик радіоактивного забруднення води © pixabay/arcaion
Людям, які проживають в зоні потенційної аварії, треба зробити запас води.

В Головному управлінні розвідки України попередили, що російські терористи повторно замінували Запорізьку АЕС. Ядерний шантаж та провокації ворога тривають, тому українці мають бути готовими до розвитку будь-яких подій. Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтерв'ю «Укрінформ», що відбуватиметься із водопостачання у випадку аварії на ЗАЕС та чи є ризики радіоактивного забруднення води.

Він зазначив, що люди, які мешкають у наближеній зоні до ЗАЕС, мають прислухатися до порад та зробити запас води, їжі, чистих речей.

«У таких рекомендаціях ми радимо мати щонайменше тижневий запас води, яка має бути у герметичному пакуванні.  Це може бути або звичайна вода з водопровідної мережі, або відфільтрована, будь-яка, щоб її вистачило щонайменше на тиждень», – пояснив головний санлікар.

Кузін наголосив, що в залежності від типу водозабору, того, куди рухається радіоактивна хмара, ухвалюється рішення про те, чи можна використовувати для водозабору поверхневі водойми.

«Додатково будуть обов’язково проведені дослідження питної води на наявність радіоактивності, наявність фону, який може перевищувати, а може і не перевищувати норми. Все буде залежати від того, наскільки поверхневі водозабори будуть забруднені», – сказав він.

За його словами, після того, як такі дослідження будуть зроблені, буде ухвалено фінальне рішення про можливість або неможливість використання питної води з водопровідної мережі.

«Якщо буде заборона використання водопровідної мережі, то місцева влада буде забезпечувати підвезення питної води, до прикладу, як це відбувалося у Херсонській області. Якщо буде ухвалено рішення, що вода придатна для вживання, тоді офіційне повідомлення дозволить її використовувати», – додав він.

Кузін пояснив, що навіть у разі радіоактивного забруднення поверхневих водойм, радіоактивний пил з часом все одно буде осідати у вигляді мулу, і через деякий час вода буде придатна до споживання.

«Але треба, щоб пройшов певний час. І після будь-якої радіаційної аварії, навіть локальної, яка обмежена стометровою зоною, все одно буде розширений перелік досліджень, контролю, щоб з’ясувати всі можливі фактори ризиків внутрішнього опромінення для людини», – резюмував головний санлікар.

Раніше у Раді національної безпеки та оборони розповіли, якими засобами індивідуального захисту можна користуватися при ядерному вибуху.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі