Захід перестав звертати увагу на окупований Крим – The Economist

Поділитися
Захід перестав звертати увагу на окупований Крим – The Economist Крим розчаровується російською окупацією. Ілюстрація © УНН
Кримчани ж відчувають, що тепер нікому до них немає діла.

Росія не була представлена на саміті G7, оскільки її виключили з організації через анексію Криму. Але в спільній заяві лідери "сімки" вказали, що готові скасувати санкції проти Москви, якщо вона виконає усі умови мінської угоди, а в Донбасі настане стабільний мир. І жодного слова про анексований Крим.

Про це сьогодні пише видання The Economist, звертаючи увагу на "коротку пам'ять" західних лідерів. Держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з Володимиром Путіним в Сочі теж ні слова не сказав про окупований російськими військами український півострів. Схоже, що питання Криму зникло з порядку денного.

В цей же час, у Криму люди починають відчувати, що не лише Захід на них не звертає уваги. Про них забули всі. Тріумф проросійських мешканців півострова після так званого "референдуму" минулого року важко відтворити сьогодні. Санкції Заходу тиснуть на економіку, Україна розірвала торговельні зв'язки, а в'яла фінансова підтримка Москви розчарувала. На додачу, видані російські паспорти відмовляються приймати у всіх посольствах країн Європи. Все це зробило свою справу. Сьогоднішній настрій добре відтворює святковий, але водночас похмурий рекламний напис на білборді: "Що далі? Та хоч каміння з неба. Ми на батьківщині".

Вчорашні прихильники російської окупації сьогодні говорять не дуже радісно. Мешканка Криму, яка рік тому підтримувала вторгнення Росії, тепер розповідає, що корупція і бюрократія на півострові зростає високими темпами. Її син-програміст залишив окупований Крим через санкції і російські обмеження в інтернеті і переїхав у Чорногорію.

Найбільше кримчани розчаровані економічними проблемами, які принесла з собою Росія. Середня зарплата на окупованому півострові складає дві третіх від середньої російської зарплати. Кремль пообіцяв підняти ставки лікарям і вчителям. Але ці підвищення були скасовані в червні. З початку року ціни в Криму зросли на 19%.

А санкції відрізали місцевий бізнес від інвестицій. Київ також періодично погрожує відключити електропостачання на окупований півострів. Ті ж, хто був проти анексії, хочуть, щоб Україна повністю заблокувала Крим.

"Хай тепер Путін спробує все забезпечити", - каже колишній кримськотатарський бізнесмен, який бойкотував "референдум".

Головним джерелом доходів регіону був туризм. Вже друге літо поспіль доходи галузі лишаються вбогими. Паром з материкової Росії не привозить в Крим стільки туристів, щоб вони змогли замінити щорічний наплив українців і європейців, які прибували в Ялту круїзними кораблями. Західні платіжні системи в Криму не працюють. А багато підприємств були "націоналізовані" самопроголошеною владою Сергія Аксьонова.

Тим часом, кримська "влада" тисне на кримських татар і етнічних українців. У березні групу українських активістів оштрафували на 200 доларів кожного за покладання квітів до пам'ятника Тараса Шевченка. Окупаційний режим вирішив, що це протизаконне "використання української символіки".

Минулого місяця кількох українців арештували за те, що вони фотографувалися у вишиванках. Поліція також затримала десятки кримських татар у Сімферополі 18 травня, коли вони вшановували пам'ять жертв депортації у 1944 році.

Видання зауважує, що окупацією лишаються задоволені пенсіонери, які відчувають сильну ностальгію за СРСР. На в'їзді в Севастополь стоїть білборд із зображенням Йосипа Сталіна. Видання пише, що це "плювок в обличчя" кримським татарам, яких радянський тиран масово депортував з півострова.

В цей же час, Росія забезпечує 85% кримського бюджету, оскільки півострів не може наповнити його сам. У квітні прем'єр-міністр Дмитро Медведєв визнав, що окупація Криму коштувала російському бюджету 27 мільярдів доларів лише в 2014 році.

Росіянам починає не подобатися така висока ціна кримської авантюри. Згідно з опитуваннями, лише 16% мешканців країни готові терпіти скорочення виплат заради підтримки економіки півострова. Але після всіх пропагандистських заяв, Путін буде політично незручно повертати Крим Україні. Але на саміті G7 дали чітко зрозуміти, що захоплення цієї української території на Заході ніколи не визнають.

Таким чином кримське питання зайшло в глухий кут і стало ще одним "замороженим конфліктом Росії. На сьогодні ні в кого немає чіткого і правдоподібного сценарію, як його розморозити.

"А що далі? Мешканцям регіону краще прикрити голови і спостерігати, як каміння падає з неба", - йдеться в статті.

Вчора постійний представник США в ООН Саманта Пауер запевнила, що санкції проти Росії триватимуть до повернення Криму Україні. Вона також додала, що незважаючи на те, що зараз акцент робиться на ситуації на сході України, ООН ніколи не буде забувати про Крим. За її словами, анексією Криму Росія прямо порушила статут ООН. В цей же час, Кремль перетворює окупований півострів на свій військовий анклав. Так само, як він вчинив раніше і з іншими захопленими територіями в молдовському Придністров'ї у грузинській Південній Осетії. Нині Росія проводить в окупованому Криму військові навчання з пусками некерованих ракет. Всього планується витратити понад 50 ракет і близько тисячі снарядів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі