Загальнобов'язкове державне пенсійне страхування: які бувають види внесків

Поділитися
Загальнобов'язкове державне пенсійне страхування: які бувають види внесків © freepik/jcomp
Роз'яснення дали у ПФУ.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. Громадяни можуть брати добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) у Донецькій області розповіли, які види добровільних страхових внесків існують.

У ПФУ пояснили, що є чотири види добровільної сплати коштів:

  • Доплата до мінімального страхового внеску. Якщо сплачена сума страхового внеску була менша за мінімальну, можна здійснити доплату до мінімального страхового внеску в такий спосіб, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.
  • Добровільна сплата єдиного внеску за поточні періоди. Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок ПФУ. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату — для незастрахованих осіб, а для застрахованих — збільшено зарплату для обчислення пенсії.
  • Добровільна сплата єдиного внеску за попередні періоди. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року, крім договорів про одноразову сплату.
  • Благодійні пожертви на виплату пенсій. Будь-яка юридична або фізична особа, громадянин, який проживає в Україні або за кордоном, може сплатити певну суму коштів, яка буде спрямована на пенсійні виплати конкретному пенсіонеру або використана як додатковий фінансовий ресурс Фонду.

У ПФУ додали, що відповідно до закону № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років.

Умовами участі є:

  • наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Раніше ми писали, як можна перевірити сплату страхових внесків дистанційно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі