Загальна мобілізація: як отримати відстрочку на підставі здобуття освіти

Поділитися
Загальна мобілізація: як отримати відстрочку на підставі здобуття освіти © serc.carleton.edu
Треба лише надати відповідні документи.

Зараз в Україні діє загальна мобілізація, під час якої повістки отримують військовозобов’язані особи призовного віку. Але деякі з них маю право на відстрочку. В тому числі – студенти.

Адвокатка Анастасія Іванченко нагадує, що відповідно до абзацу 2 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Вона підкреслила, що у цій статті не зазначено будь-яких обмежень щодо віку такого студента, наявності чи відсутності у нього вищої чи фахової освіти, або часу вступу.

Тобто студент, що підпадає під зазначені вище категорії та навчатиметься або навчається на денній формі навчання,  має право на відстрочку.

Але за умови, що до моменту мобілізації він подав у військкомат підтверджуючі документи: довідку про зарахування, копію студентського квитка, контракт на навчання (якщо він є).

Також відомості до територіального центру  комплектування та  соціальної підтримки про зарахування до навчального закладу повинен подавати і сам навчальний заклад.

Після надання документів про навчання відмова у наданні відстрочки буде незаконною.

Для отримання відстрочки необхідно звернутись до військкомату із письмовою заявою, описати обставини та підстави з обов’язковим посиланням на абз. 2 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та просити звільнити вас від мобілізації (надати відстрочку від мобілізації), у зв’язку з тим, що ви - студент. До заяви необхідно долучити документи, що підтверджують факт навчання.

Дану заяву необхідно подавати у двох примірниках. Один для військкомату, другий для вас, щоб військкомат поставив відмітку про прийняття заяви.

Якщо військкомат відмовляється приймати заяву або ставити відмітку про її прийняття – слід направити цю заяву з додатками до неї цінним листом з описом вкладення та з кур’єрською доставкою.

Квитанцію про відправлення та опис вкладення необхідно зберігати. Щоб у майбутньому за необхідності можна було поскаржитись і долучити доказ направлення заяви та її отримання військкоматом.

Як отримати відстрочку якщо студентом є особа старше 21 року

У військкоматі можуть посилатися на те, що особі вже більше 21 року та вказувати на те, що після досягнення 21-річного віку студенти не мають права на відстрочку.

Таку позицію військкомати мотивують посиланням на ч. 8 ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Дійсно така норма там є. Однак, вона не може застосовуватись, оскільки ця норма стосується призову на строкову військову службу.

В країні зараз проводиться мобілізація, а не призов на строкову службу. Тому застосовуватися має не Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», а профільний закон - Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». А в ньому не зазначено будь-яких обмежень щодо віку студента, наявності чи відсутності у нього вищої чи фахової освіти, або часу вступу. Тому, студенти незалежно від віку мають право на відстрочку від мобілізації.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі