Загальна мобілізація: чи придатний до служби чоловік з остеоартрозом

Поділитися
Загальна мобілізація: чи придатний до служби чоловік з остеоартрозом © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Ступень придатності до служби визначає військово-лікарська комісія.

В Україні діє загальна мобілізація, через повномасштабне вторгнення Росії. У цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть бути призвані на службу. Але не всі можуть бути визнані придатними до служби за станом здоров’я.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, чи можуть призвати чоловіка з остеоартрозом.

Він пояснив, що військово-лікарська комісія (ВЛК) при визначенні ступеню придатності до військової служби орієнтується на Розклад хвороб Наказу МОУ № 402.

Остеоартроз (інша назва - деформуючий, деформаційний артроз) - це стаття 61 Розкладу хвороб. Далі треба перевірити Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб:

  • До пункту "а" належать: деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією всі кінцівки;
  • До пункту "б" належать: деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;
  • До пункту "в" належать: деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії.

Наприклад, якщо особа має діагноз "Остеоартроз з враженням плечових, колінних, суглобів стадії II". Це однозначно стаття 61-б, що означає: "непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально". І хоча майже завжди за статтями з індексом "б", коли в індивідуальному порядку робиться вибір між непридатністю і обмеженою придатністю, лікарі записують обмежену придатність, але ж все рівно - не можна за статтею 61-б записати повну придатність до служби.

Якщо ВЛК визнала таку особу придатною, то це є підставою для оскарження висновку/постанови ВЛК. В той же час, є декілька зауважень:

  • по-перше, постанова про придатність до служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається тільки після стаціонарного обстеження та лікування. Якщо є тільки результати обстежень, без лікування в стаціонарі, то лікарі ВЛК можуть і не звернути увагу на такий діагноз. В такому випадку, треба на підставі результатів обстежень отримати направлення на стаціонарне лікування, і вже потім повторно пройти ВЛК.
  • по-друге, слід зверніути увагу на формулювання пункту "б": не просто артроз ІІ стадії, а ще й обов'язково з больовим синдромом. Якщо в результатах обстеження відсутній запис про больовий синдром, то лікарі ВЛК можуть і не звернути увагу на такий діагноз. В такому випадку, рекомендація - звернутися повторно на це ж саме обстеження - щоб вписали наявність больового синдрому.

Як оскаржити постанову ВЛК

Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку. Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).

Рішення ВЛК можуть бути оскаржені без суду в такому порядку:

  • постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК областей, міста Києва;
  • переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);
  • постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК.

Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.

Нагадаємо, чи можуть призвати до армії обмежено придатних чоловіків та де саме вони можуть служити.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі