Загибель і травмування піротехніків у "сірій зоні" розслідуватимуть як теракт

Поділитися
Загибель і травмування піротехніків у Підрив піротехнічної групи в Донбасі розслідуватимуть як теракт © Прокуратура Донецькох області
Винуватцям загрожує від 10-15 років ув'язнення до довічного позбавлення волі.

Українські правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом підриву піротехнічної групи ДСНС у "сірій зоні" на Донеччині, повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Підрив саперів на невідомомому вибуховому пристрої, внаслідок якого один з них загинув і ще двоє дістали поранення, кваліфіковано за ч. 3 статті 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Санкція статі передбачає від 10-15 років ув'язнення до довічного позбавлення волі.

У прокуратури також розповіли подробиці смертельного вибуху. За даними правоохоронців, о 9:30 ранку група у складі чотирьох піротехніків і однієї одиниці техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС в Донецькій області розпочала обстеження та очищення ділянок місцевості від вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, група виконувала ремонтно-відновлювальні роботи на ділянці напірного трубопроводу від насосної станції 3-го підйому каналу "Сіверський Донець-Донбас" у районі Зайцевого Бахмутського району.

Під час роботи саперів пролунав вибух невідомого вибухового пристрою, 30-ти річний старшина служби цивільного захисту загинув, 24-річний начальник відділення та 26-річний сапер дістали проникаюче поранення передпліччя та травму грудної клітини, обидва зазнали втрату крові. Їх відправили до Бахмутської центральної міської лікарні.

Зазначимо, згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.

Нехтуючи вимогами міжнародних конвенцій, бойовики російсько-окупаційних військ встановлюють в Донбасі заборонені протипіхотні міни. Вони стають причиню загибелі та травмування військовослужбовців ЗСУ та мирних мешканців.

На думку експертів, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Докладніше читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі