Після війни в Україні буде підвищений попит на робітничі професії, пов’язані з відбудовою та відновленням країни – працівники будівельної галузі, харчової та легкої промисловості, машинобудування. І немає сумнівів, що задоволення цього попиту буде стимулювати розвиток української економіки, бо, умовно, одне робоче місце в будівництві створює 6-7 робочих місць в суміжних галузях, пише голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти профільного комітету Верховної Ради Оксана Коваль у статті «Хто буде відбудовувати Україну після війни» для ZN.UA.
«Тому задача держави системно відповідати на всі виклики у профтехосвіті: підвищувати престиж освіти та роботи викладачів, розвивати та модернізувати мережу навчальних закладів, розвивати дуальну форму профосвіти та стимулювати участь у цьому роботодавців, забезпечувати адекватний реаліям механізм та достатній обсяг фінансування сфери та розвивати публічно-приватне партнерство», – зазначила авторка.
За словами Коваль, якщо ці кроки будуть виконані, Україна зможе забезпечити належний розвиток профосвіти та підготовку необхідної кількості фахівців, аби якнайкраще та якнайшвидше відновити країну після війни.
Раніше Український центр оцінювання якості освіти опублікував календар проведення національного мультипредметного тесту (НМТ), який цьогоріч замінив традиційне ЗНО у зв’язку з війною. Заплановано три сесії НМТ.