Зачаття праведної Анною Пресвятої Богородиці: історія свята

Поділитися
Зачаття праведної Анною Пресвятої Богородиці: історія свята
День святої Анни, яку в народі вважають покровителькою вагітних

День зачаття праведною Анною відзначається 22 грудня, Анна з давніх-давен вважається посібницею жінок і вагітних, їй моляться за легкі пологи і вважають її своєю святою помічницею.

Свята Анна, мати Діви Марії, була наймолодшою дочкою священика Натана з Віфлеєму. Анна - у майбутньому мати Діви Марії, Богородиці - стала дружиною Іоакима, уродженця Галлії, у місті Назарет.

Історія свята Дня святої Анни

Свята Анна довгий час була бездітною, але через двадцять років після пристрасних молитов подружжя Гавриїл, Ангел Господній, приніс благу звістку, що вони стануть батьками Дочки, яка принесе благословення всьому світу.

Анна зачала Богородицю у Єрусалимі. На більшості ікон, що зображають Зачаття святої Анни, є лик Пресвятої Богородиці, що топче ногами змія.

Читайте також: День святого Миколая: вітання зі святом

Щорічно ми відзначаємо День праведної Анни 22 грудня за юліанським календарем.

Як і де просити допомоги у Праведної Анни


У нашій країні є безліч храмів та церков у різних містах, куди можна прийти та попросити допомоги у святої. Храми розташовані у Хотині, Чернігові, на Волині; у Києві, зокрема, існує храм, збудований у 1679 році, який відкрили на День зачаття Анною Пресвятою Богородиці, 22 грудня. Він так і називається Анна-Зачатевський.

Усі жінки, дівчата, матері та майбутні батьки можуть прийти до церкви чи храму і помолитися святий, попросивши здоров'я для близьких, а вагітні – легкого дозволу пологів.

Здавна Свята Анна найбільше шанована вагітними, а також тими, кому здоров'я не дозволяє завести дитину, тому, помолившись і відвідавши храм, багато хто зцілюється вірою, отримавши дар бути батьками, зокрема завдяки Ганні Праведній.

Читайте також: Різдвяний піст: що не можна робити в цей час

Заборони на День зачаття Анною Діви Марії

У цей день вагітні можуть не дотримуватися посту, який називається Різдвяним. Вони можуть у цей день харчуватися за своїм звичаєм, дотримуючись його у всі інші дні згідно з церковним календарем.

Щоб не послухатися святу і щоб вона допомогла у своїх сподіваннях, варто дотримуватися певних правил:

· Із заборон - вагітним не можна виконувати будь-яку домашню роботу, щоб дитина народилася здоровою.

· Майбутня мати не повинна брати до рук сірники, запалювати вогонь, щоб на тілі дитини не було родимих плям – у це вірили наші предки. У жодному разі не можна шити, в'язати, щоб нитки, що скрутилися ненароком, наче пуповина майбутнього немовляти, не «обмотали» його при пологах.

· Не можна стригтися, різати, брати в руки колючі предмети.

· Бажано не виходити на вулицю, щоб не бачити юродивих або калік, тому що жінка може їх злякатися, і налякати майбутнє дитини.

· У той же час не можна сваритися, лаяти когось, злитися, бути похмурою, щоб майбутнє дитя не перейняло емоційний настрій своєї матері.

· Однак у День святої Анни ці заборони накладалися на всіх, не тільки на жінок у положенні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі