Верховна Рада 9 липня оновила закон «Про охорону атмосферного повітря», змінивши алгоритм взаємодії держави, бізнесу та громадськості у питаннях видачі дозволів на викиди та контролю за забрудненням повітря, повідомляє пресслужба Кабміну.
Що змінилося:
- визначено чіткий перелік документів, необхідних для отримання дозволів на викиди;
- дозвільну процедуру перевели в онлайн-формат. Це дозволить бізнесу відмовитися від паперів та походів до ЦНАПів або Міндовкілля;
- забезпечено участь громадськості у прийнятті рішень;
- онлайн-платформа дозволить покроково відстежувати отримання дозволу підприємством;
- планується запустити електронний модуль «е-Повітря» як частину Єдиної національної онлайн-платформи ЕкоСистема;
- з’явилася норма про необхідність створення регіональних програм з покращення стану довкілля;
- посилено відповідальність за забруднення атмосферного повітря;
- запроваджено необхідність мати обов’язкові автоматизовані системи контролю викидів забруднюючих речовин - так званий «контроль на трубі».
«Все це дозволить зменшити кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та сприятиме підвищенню рівня екологічної безпеки в Україні, а отже зміцненню і збереженню здоров'я населення», - кажуть в уряді.
Київ не раз входив до «першої десятки міст за забрудненням повітря», згідно з даними міжнародної моніторингової онлайн-платформи IQAir. Чому ми дізнаємося про це з міжнародних додатків? Тому що в Києві, як і в усій країні, немає офіційної автоматизованої системи моніторингу повітря, яка б транслювала дані онлайн. Детальніше про моніторинг повітря в Україні читайте у статті Єгора Фірсова «Що не так із міжнародними рейтингами якості повітря?»