Автор книги "Справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані повідомив, що виграв справу в апеляційному суді столиці. Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук.
Кіпіані подава апеляцію на рішення про заборону розповсюджувати книгу без вилучення окремих рядків.
"Втім залишили в силі лише одну позовну вимогу. Вона стосується фрази про припущення, що Медведчук був наданий і підтримуваний органами держбезпеки безпосередньо до процесу Василя Стуса", - повідомляє 24 канал.
Слава Україні! Ми виграли справу.
Опубликовано Вахтанг Кіпіані Пятница, 19 марта 2021 г.
Депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук, який, власне, і вимагав цензурувати матеріал, на засідання суду не з'явився.
“17 березня представник відповідача, Віктора Медведчука, надіслав лист із заявою, в якій йшлося про те, що відповідач не зможе з’явитися в суді, аргументуючи відсутність зайнятістю відповідача у день проведення засідання, 19 березня. Сторона відповідача просить перенести засідання на інший день”, - сказав суддя, слова якого цитує "Укрінформ".
Проте прохання відповідача про перенесення засідання відхилили.
Нагадаємо, Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження без дозволу проросійського політика та колишнього адвоката Віктора Медведчука надрукованого тиражу книги "Справа Василя Стуса". Заборона також діє на подальшу публікацію книги без вилучення окремих рядків. Суд розгледів у деяких фразах книги “порушення честі та гідності” позивача.
Щоправда як тільки стало відомо про рішення суду, весь тираж книги наявний у продажу, розкупили за кілька хвилин.
При цьому у видавництві “Віват”, яке видало книгу, рішення суду назвали "прямим і очевидним доказом того, що справа, за яку боровся Стус, - незавершена". І "Віват", і Кіпіані готові оскаржити рішення в Апеляційному суді.
Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса, вимагав повністю заборонити поширення книги Вахтанга Кіпіані. Проросійський політик звинувачує автора і видавця нібито у поширенні недостовірної інформації та нанесенні шкоди діловій репутації.
Віктор Медведчук у 1980 році був захисником відомого українського поета Василя Стуса в суді у справі за "антирадянську пропаганду". Результатом процесу для письменника став обвинувальний вирок. Він отримав 10 років примусових робіт і 5 років заслання. До звільнення Василь Стус не дожив - в 1985 році він помер, за офіційною версією через проблеми з серцем. Сучасні історики розглядають три версії смерті Стуса - серцевий напад, самогубство або навмисне вбивство. Також біографи письменника і історики відзначають виняткову роль адвоката Віктора Медведчука у справі дисидента. Саме в цьому контексті нардеп згадується в книзі Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".