У вересні 2017 року на референдумі за вступ до Європейського Союзу проголосували б 57% жителів України, 17% - проти, і решта 25% не визначилися або не брали би участі у голосуванні, свідчать дані опитування КМІС.
Тобто якби ті, хто не визначився, як голосувати, як зазвичай, не прийшли б на дільниці, участь у голосуванні взяли би близько 75% усіх, хто має право голосу та проживає на вільних від російських окупантів територіях, і подані голоси розподілилися б таким чином: за вступ до ЄС - 77% голосів, проти - 23%.
Порівняно із початком року підтримка ідеї вступу України до ЄС серед населення продовжує посилюватися: якщо у лютому 2017 року за вступ до ЄС були готові проголосувати 49% населення, то у травні цього року - 53%, у вересні - 57%; частка противників приєднання до ЄС за цей період скоротилася із 28% до 17%.
"Можливою причиною збільшення готовності населення проголосувати за вступ до ЄС є запровадження безвізового режиму, що могло позитивно вплинути на ставлення і довіру до ЄС", - вважають соціологи.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 16 вересня до 1 жовтня 2017 року серед 2040 респондентів на вільній території України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.
Як свідчать результати соцопитування, проведеного за замовленням Ялтинської європейської стратегії (YES), 48% жителів Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії, Нідерландів, Польщі і Литви підтримують вступ України до Євросоюзу, а переважна більшість (79%) вважають, що Україна стане членом ЄС в найближчому майбутньому.