За цитованістю наукових досліджень українські вчені посідають лише 225 місце в світі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За цитованістю наукових досліджень українські вчені посідають лише 225 місце в світі
Це напряму пов’язано із недофінансуванням науки.

За показником науково-публікаційного імпакту, тобто впливу наукових досліджень на суспільство, корисність і цитованість наукових досліджень,  Україна знаходилися на 225 місці у світі. При цьому за показником науково-публікаційної продуктивності наші науковці на 42 місці у світі. Це значить, що наукових результатів ми продукували достатньо багато, але їхня цитованість є дуже низькою, пише у своїй статті для ZN.UA Олександр Костюк.

«CША, Великобританія, Німеччина - саме так виглядає перша трійка країн-лідерів за науковим імпактом. Саме ці країни мають найвищий ВВП у світі. Бо економіка країни та науковий імпакт вчених тісно пов′язані. Це значить, що вкладаючи гроші у розвиток економіки, ми можемо сподіватися на результат лише тоді, коли будемо одночасно вкладати гроші і у нашу науку. Це називається інноваційною економікою», - підкреслює він.

Костюк зауважує, що з 2013 року витрати на економіку в Україні в перерахунку на долари США зменшились вдвічі, так само як і кількість вчених.

«Щодо мотивації молодого вченого бути у науці, то її правильно було б назвати «демотивацією», що не додає перспектив для підвищення якості наукових досліджень. Заробітна плата як академічних, так і університетських вчених, є нижчою за середню заробітну плату в країні (14,3 тис. грн.) на 30-40%», - зазначив експерт та додав, що наприклад, у Канаді зарплата професора дослідницького університету більш, ніж в двічі перевищу середню зарплату у країні.

«У сукупності, це робить нашу науку інертною, тобто нездатною до якісного розвитку міжнародної науково-дослідної співпраці, результатом якої мав би бути доступ до науково-дослідних грошей та наукові публікації з високим імпактом», - вказує він на наслідки такої ситуації.

Водночас після війни світова наукова спільнота може допомогти українським вченим у відновленні та подальшій розбудові системи наукових досліджень в країні.

Більше про те, «Як має розвиватися українська наука після війни» читайте в матеріалі Олександра Костюка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі