"Станом на сьогоднішній ранок, з тих пір, Спеціальна моніторингова місія задокументувала понад 600 порушень режиму припинення вогню. Ця кількість - 600 порушень режиму припинення вогню, які ми зафіксували з тих пір, як чергове зобов'язання про припинення вогню набуло чинності рано-вранці 25 серпня - включно з насильством, вчиненим за допомогою важкого озброєння", - цитує Хуга "УНІАН".
За його словами, вже третій тиждень поспіль співробітники Місії фіксують зниження напруженості вздовж всієї лінії розмежування в Донбасі. Так, у серпні "рівень насильства знизився на 65%".
Тим не менш, незважаючи на скорочення обстрілів, у низці "гарячих точок" тривають бойові зіткнення, зазначає заступник голови СММ ОБСЄ. Так, вони зафіксовані в районах Попасної та Первомайська, у трикутнику Авдіївки, Ясинуватої і Донецького аеропорту, на півдні, сході та північному сході від Маріуполя, а також на північний захід і південний схід від Світлодарська. Саме тут спостерігачі фіксують 80% порушень режиму "тиші".
Олександр Хуг також розповів про те, що спостерігачі ОБСЄ зафіксували випадки застосування танків, артилерії і мінометів. На його думку, цей факт викликає занепокоєння, оскільки застосування такого озброєння призводить до руйнування об'єктів цивільної інфраструктури, а також загибелі і поранення мирних жителів. Станом на 25 серпня спостерігачі Місії мають дані про 362 жертви серед цивільного населення, включно з пораненими і вбитими.
Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) домовилась про так зване "шкільне перемир'я", яке почалось 25 серпня. Режим припинення вогню у зв'язку з початком навчального року став вже 11-м з початку війни в Донбасі. Окупанти порушили його у перший же день.