Двоє "мінерів" спіймані, але... Один з двох мешканців Києва, взятих під варту за підозрою в поширенні завідомо неправдивих повідомлень про замінування об'єктів масового перебування людей у Харкові, вийшов після внесення застави, повідомив його адвокат Олександр Шадрін.
"Мій підзахисний вже вийшов під заставу. За другого підозрюваного, наскільки я знаю, застава теж буде внесена", - сказав Шадрін кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" у вівторок.
За його словами, в кримінальному провадженні фігурують в цілому 62 епізоди, що стосуються завідомо неправдивих повідомлень про замінування об'єктів масового перебування людей в Харкові, надійшли протягом весни-літа цього року. Його підзахисному інкримінуються 3 з них (повідомлення про замінування торгових центрів, готелів і інших об'єктів, що надійшли 6, 7 і 8 травня).
Шадрін також повідомив, що швидше за все буде оскаржувати запобіжний захід, обраний слідчим суддею. "Прокурор вже подав апеляцію. Думаю, ми теж, швидше за все, будемо подавати", - сказав адвокат.
Як повідомлялося, детективи слідчого управління Головного управління Нацполіції в Харківській області спільно з працівниками Управління СБУ в області, під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області в ході проведення спеціальної операції на території Києва затримали двох мешканців столиці, підозрюваних в розсилці через інтернет завідомо неправдивих повідомлень про загрозу публічної безпеки на території Харкова.
"За клопотанням органу попереднього розслідування стосовно підозрюваних судом обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 1 млн. 440 тис. гривень", - повідомляє відділ комунікацій Харківської облполиции.
У 2018 році поліція отримала майже 2,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування. Дві третини з них – 1708 - стосувалися об'єктів у Харківській області. На другому місці опинився Київ (190 повідомлень), на третьому і четвертому - Львівська та Одеська області, де було зареєстровано 139 і 85 неправдивих повідомлень відповідно.
Цьогоріч кількість таких повідомлень рекордна, в Україні періодично "мінують" суди, станції метро, лікарні, дитсадки, ТЦ, вокзали, аеропорти тощо.
Досудове розслідування триває за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. У той же час, стаття 259 Кримінального кодексу України "Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності" передбачає штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Мабуть, до цього і намагаються підвести суд адвокати "лжемінерів".