За рік війни родичів майже чверті громадян призвали до ЗСУ.До волонтерства долучились понад 60% українців

Інфографіка
Поділитися
Соціологи розповіли, скільки українців не волонтерили і не збираються.

За рік повномасштабної війни родичів 24% українців мобілізували до ЗСУ, про що свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби «Центр Разумкова». Ще 18% громадян зазначили, що хтось із їхніх рідних добровільно пішов до лав ЗСУ чи інших підрозділів.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Водночас 61% громадян так чи інакше долучилися до волонтерської допомоги Силам оборони чи своїм співгромадянам. Зокрема, близько 10% допомагали фізичною роботою, 31% – фінансово, близько 20% – фінансово та роботою.

Про те, що не долучалися до волонтерської допомоги, але планують, зазначили 15% опитаних. Практично 18% респондентів заявили, що не долучалися до такої допомоги і не планують.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

«Дещо більше тих, хто не долучався до волонтерської допомоги та не планує, – у Південному (25%) та Східному (30%) макрорегіонах. Очікувано більше тих, хто не воліє долучатися до волонтерства, серед громадян, які низько оцінюють свій матеріальний стан. Однак це не повною мірою пояснює регіональні відмінності, адже опитування не показало суттєвої відмінності у самооцінці матеріального стану між мешканцями різних макрорегіонів», – зазначили соціологи.

У результатах дослідження вказано, що суттєво менша долученість до волонтерства та прагнення надавати допомогу своїй армії та співгромадянам спостерігається серед людей, на погляди яких вплинула російська пропаганда. Зокрема, серед тих, хто погоджується з російською інтерпретацією Революції Гідності як «державного перевороту», більше тих, хто не воліє допомагати Силам оборони України чи ВПО. Соціологи нагадали, що загалом в Україні цей пропагандистський наратив досі підтримують близько 12%. При цьому серед мешканців Півдня та Сходу України погоджуються з цим близько 23%, але й там вони не становлять більшості.

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Дослідження провели Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року.  2018повнолітніх  респондентів опитали методом face-to-face проводилося у: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій областях (Західний макрорегіон); Вінницькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях, а також в місті Києві (Центральний макрорегіон); Миколаївській, Херсонській та Одеській областях (Південний макрорегіон); Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях (Східний макрорегіон).

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).  

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі