В Україні з початку 2017 роки 6 поліцейських були вбиті під час проведення спеціальних операцій та ще 1,4 тис. постраждали під час масових акцій. Про це на прес-конференції у вівторок, 26 грудня, повідомив глава Національної поліції України Сергій Князєв.
"У своїй діяльності ми вирахували свої помилки в роботі, розібрали їх впродовж 2016 року. У 2017 році мінімізували кількість фізичних втрат співробітників Національної поліції під час проведення спеціальних операцій. На жаль, ми все ж таки маємо 6 убитих поліцейських", - сказав він .
Також Князєв додав, що в 2017 році в Україні відбулося 72 тис. масових заходів, в яких взяли участь 28 млн громадян.
"На жаль, ми констатуємо, що понад 700 таких заходів відбувалися із зіткненнями, під час яких постраждали як учасники акцій, так і поліцейські. Під час кількох останніх таких заходів були травмовані 62 співробітника поліції і 8 учасників протесту. Всього з початку року при забезпеченні громадського порядку травмовано 1443 співробітника поліції і Нацгвардії, різні ступені тяжкості, від легких до середніх або тяжких тілесних ушкоджень", - додав він.
Глава НПУ зазначив, що в поточному році почали роботи новостворені підрозділи тактичної поліції і поліції комунікації, офіцери яких відвідували кожний захід і вели роботу з його активними учасниками або організаторами. Роботу цих підрозділів Князєв назвав ефективною, "хоча і не без недоліків".
Нагадаємо, що у ніч на 4 грудня 2016 року під час спецоперації по затриманню грабіжників в селі Княжичі Броварського району Київської області через неузгоджені дії загинули два співробітники поліції охорони, двоє поліцейських і боєць спецпідрозділу КОРД. Після цього в Києві затримали вісьмох підозрюваних в організації ОЗУ, під час стеження за якою сталася стрілянина між співробітниками поліції.
Прокуратура вручила повідомлення про підозру у недбалості та перевищенні влади старшому інспектору КОРДу Андрію Курту, колишньому заступнику начальника відділу кримінальної поліції Шевченківського райвідділу Києва Роману Мариновському та екс-начальнику управління карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті.
Згодом усіх трьох підозрюваних відправили під домашній арешт.