З початку повномасштабного вторгнення кількість петицій на сайті офісу президента, які набирають мінімально необхідні 25 тисяч голосів, зросла в кілька разів, передає Рух ЧЕСНО. При цьому збільшилося число петицій, які отримали підтримку президента Володимира Зеленського.
Так, у 2021 році громадяни зареєстрували 8 141 петицію, а вже минулого року – 12 874. При цьому позаторік президент підтримав 19 петицій, а в 2022 році – 83.
У ЧЕСНО додали, що динаміка швидкого збору голосів під петиціями збереглася. Попри те, що на збір дають 90 днів, цього року станом на 16 лютого було аж три петиції, які перебували на розгляді.
«Це демонструє важливість інструменту петицій, коли під час воєнного стану обмежені права громадян. Важливо, аби петиції не лише набирали необхідні голоси, а й отримували реальну й дієву реакцію. Адже, як показує практика, навіть якщо громадяни отримують проміжну відповідь від Зеленського, який може дати доручення Кабміну чи Верховній Раді розглянути викладені у петиціях питання, це ще не означає, що їхню думку врахували. Тому Рух ЧЕСНО закликає офіс президента звернути увагу на інструмент електронних петицій та підвищити його ефективність», – зазначила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Нагадаємо, у грудні президент України Володимир Зеленський розглянув петицію з вимогою позбавити лідера забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка звання «Герой України» та доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю вивчити можливість застосування персональних санкцій проти зазначеного політика, що дозволило б виконати прохання українців. Однак главі уряду не вдалося знайти обґрунтованих підстав для цього.