В Україні не передбачена кримінальна відповідальність за подвійне громадянство. Про це заявив Генпрокурор Віталій Ярема, коментуючи ситуацію з громадянством голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського.
За його словами, за подвійне громадянство передбачено лише дисциплінарне покарання.
"Щодо заяви голови Дніпропетровської ОДА про те, що у нього потрійне громадянство - покарання може бути лише дисциплінарним, кримінальної відповідальності не передбачено за подвійне або потрійне громадянство", - сказав генпрокурор.
За його словами, людина, яка заявляє про те, що у неї є ще й громадянство іншої держави, крім українського, має бути відсторонена від посади, але таке рішення тільки в компетенції президента.
"Мені здається, якщо людина сама про це заявляє, то вона повинна бути звільнена від посади, але це питання - в компетенції президента України", - додав він.
Раніше Коломойський зізнався, що має, крім українського, ще 2 іноземних громадянства: Ізраїлю та Кіпру.
При цьому порушенням Конституції Коломойський наявність потрійного громадянства не вважає."А в Конституції написано, що заборонено подвійне громадянство. А потрійне - не заборонено", - повідав олігарх.
Раніше голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко в коментарі DT.UA повідомив про те, що президент України зобов'язаний звільнити голову Дніпропетровської ОДА у зв'язку з тим, що він має потрійне громадянство.
За його словами, стаття 9 закону "Про місцеві державні адміністрації" не залишає президенту вибору, окрім як звільнити Коломойського від займаної посади, оскільки стаття сформульована досить чітко: "президент припиняє повноваження голів ОДА у разі виявлення факту подвійного громадянства".
Нагадаємо, в жовтні 2012 року Верховна Рада України встановила штрафи за приховування факту отримання іноземного громадянства. За приховування інформації про отримання іноземного громадянства українцям загрожує штраф від 170 до 510 грн. Для чиновників, які вчинили протиправне діяння встановлюється штраф у розмірі від 850 до 1700 грн. !zn