За останні два роки в Донецькій області було закрито 34 фельдшерсько-акушерські пункти (ФАП) та 23 лікарні. Про це сказала народний депутат України, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, регіоналка Тетяна Бахтєєва у ході виїзного засідання комітету в Донецьку.
"Громадяни скаржаться, що лікарні закриваються, і ніхто не бере до уваги потреби жителів в доступній медичній допомозі, не веде роз'яснювальну роботу", - зазначила вона.
За словами Бахтєєвої, за останній час з цього питання в комітет зверталися жителі Донецька, Кіровська, Зугреса, Шахтарська, Горлівки, Сніжного, Краматорська, Костянтинівки, Ясинуватого та інших міст області.
"Це недопрацювання місцевої влади, які, насамперед, пов'язані з інформаційною роботою з населенням та медиками. Всі розуміють, що ідея створення добре оснащених районних, міжрайонних медичних центрів дуже виправдана і потрібно виходити тільки з реалїїв нашого життя... Ми повинні розуміти, що особливо в сільській місцевості дуже тяжко люди сприймають психологічно закриття навіть одного соціального об'єкта, нехай не лікувального закладу, а школи, дитячого садка... А що говорити, якщо за два роки тільки в Донецькій області закрито 34 Фапи і з 43 лікарень залишилося 20", - заявила Бахтєєва.
У відповідь на це голова Донецької обласної державної адміністрації Андрій Шишацький зазначив, що кількість закритих медичних закладів в області потребує уточнення.
За ФАПам і лікарням інформацію треба з допомогою комітету перевіряти, - сказав він, зазначивши, що за роки незалежності України населення Донецької області зменшилося на 1 млн. осіб. !zn
Читайте також:
Регіонали нарахували 95% незадоволених медициною громадян
У Києві готують тотальну реформу лікарняних стаціонарів
У Києві 102 закладів первинної медичної допомоги після реформи залишиться всього 42
Кабмін відмовився від введення обов'язкової страхової медицини