За незаконне звільнення під час карантину роботодавцям загрожує більше 50 тисяч гривень штрафу

Поділитися
За незаконне звільнення під час карантину роботодавцям загрожує більше 50 тисяч гривень штрафу Роботодавцям більше загрожують штрафи за незаконне звільнення працівників © Національна поліція України
Заступник голови Нацполиции розповів про наслідки для наймачів.

За незаконне звільнення співробітників карантинний період роботодавцям може загрожувати штраф до 51 тисячі гривень, позбавлення права займати певні посади або виправні роботи строком до 2 років. Про це розповів заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе, передає "Цензор".

За його словами Цуцкірідзе, згідно ст. 172 Кримінального кодексу України (Грубе порушення законодавства про працю) у разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію. Заступник голови Нацполіції заявив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 - 51 000 гривень. - Ред.) або позбавлення права займати певні посади. Також їх можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - розповів заступник.

Також, згідно ст. 173 ККУ (Грубе порушення угоди про працю) коли людину беруть на роботу та укладають договір між ним і роботодавцем, там прописані певні умови.

"Роботодавці не можуть погіршувати їх під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Правда, поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації", - прокоментував Цуцкірідзе.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив про те, що уряд готується до продовження карантину після 3 квітня. Відповідне рішення буде прийнято, якщо темпи поширення COVID-19 в Європі не підуть на спад.

Кабінет міністрів ухвалив рішення запровадити в Україні тритижневий карантин з 12 березня. У період дії карантину тимчасово призупиняється навчання у дошкільних закладах, школах та вишах, закриваються місця скупчення людей (торгові центри, кінотеатри тощо), забороняються масові заходи чисельністю понад 200 осіб.

14 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про протидію коронавірусу, яким передбачено закриття пунктів пропуску на кордоні та тимчасову заборону в'їзду іноземців до України.

16 березня Кабмін за ініціативою Зеленського посилив карантинні заходи: уряд ввів заборону на роботу метро, міжміські пасажирські перевезення та масові заходи за участю понад 10 осіб. Для наземного громадського транспорту встановлено ліміт у 10 пасажирів.

Докладніше про боротьбу з коронавірусом у світі читайте в матеріалі ZN.UA "Світ у боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі