В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію, а тому військовозобов'язані отримують повістки та поповнюють лави ЗСУ.
Адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів, за яким принципом відбувається видача повісток, пише "Українська правда".
За його словами, на блокпостах чи у громадських місцях видача повісток відбувається без плану. Але коли заповнену повістку принесли додому, на роботу або за місцем навчання, це означає, що саме в таких фахівцях є необхідність відповідно до мобілізаційних завдань.
«Наприклад, Генштаб сказав зібрати у певному районі певну кількість артилеристів, радистів. Тоді начальники військкоматів виписують повістки військовозобов'язаним залежно від інформації про них, що є у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП): кваліфікація, сімейний стан та інше», – розповів він.
Як наголосив юрист, якби люди виконували вимоги законодавства та своєчасно повідомляли військкомати про зміну своїх сімейних та персональних даних, то ситуації з масовою видачею повісток на блокпостах не було б.
«Якби люди оновлювали інформацію про стан здоров'я, навчання, сімейний стан, зміну місця проживання, військкомати знали б, де і кому видавати повістки насамперед, а кому взагалі не видавати. Адже військком не знає про людину нічого, окрім того, що записано у її картці. Наприклад, що йому умовно 20 років, немає інвалідності, дітей. А ситуація вже могла змінитись», – зазначив юрист.