За дев'ять місяців 2022 року в Україні було усиновлено 479 дітей — Нацсоцслужба

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З початком повномасштабної війни із закладів інституційного догляду та виховання було переміщено 3 521 дитину-сироту. 

Згідно з інформацією, наданою на запит ZN.UA директором департаменту з питань захисту прав дітей і забезпечення стандартів рівності Нацсоцслужби Валентиною Зозулею, станом на 24.02.2022 в закладах інституційного догляду та виховання дітей навчалось та перебувало 105 455 дітей.  

Це нова цифра, вперше озвучена на офіційному рівні. Ще нещодавно ми вважали, що в інтернатних установах України перебувало понад 90 тисяч дітей.

Із цих понад 105 тисяч дітей з початком повномасштабної війни 96 454 дитини було повернуто батькам/законним представникам. Так само, як це вже було два роки тому, коли Україна пішла на карантин у зв’язку з ковідом. Тоді з інтернатних закладів Міносвіти в сім’ї було повернуто понад 42 тисячі дітей.

“Навряд чи можна говорити, що ми точно знаємо, що відбувається з цими дітьми", - говорить національна програмна директорка “СОС Дитячі містечка — Україна” Дар’я Касьянова.

"Про якихось дітей відомо. Я знаю випадки, коли дітей у перші дні війни повернули батькам. І через три дні вони повернулися назад до інтернатних установ. Є випадки, коли установу евакуювали, а за тиждень діти, яких раніше відправили до родин, повернулися до неї та залишилися там. Тому що батьки не могли їх годувати, йшли у глибокі запої тощо. Є ситуація, коли дитину повернули додому, потрапили під обстріл і загинули в Луганській області. А інтернат, де він був, виїхав і перебуває в Австрії”, - додала вона.

З початком повномасштабної війни із закладів інституційного догляду та виховання дітей  було переміщено (евакуйовано) 3 521 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування (907 - в межах України, 2 614 - за кордон). За оперативними даними служб у справах дітей обласних та Київської міської військових адміністрацій, станом на 01.09.2022 в сім’ї родичів та знайомих влаштовано 2 779 дітей, які залишились без батьківського піклування; в патронатні сім’ї – 98 дітей; в ДБСТ/прийомні сім’ї – 79 дітей; під опіку – 1231 дитину.

Згідно з оперативними даними, із січня по вересень 2022 року в Україні було усиновлено 479 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Відповідно до чинного законодавства, служби у справах дітей здійснюють контроль за дотриманням прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейних формах виховання та закладах інституційного догляду та виховання дітей. Разом з тим, здійснюється соціальний супровід фахівцями із соціальної роботи сімей опікунів/піклувальників, прийомних сімей, ДБСТ", — йдеться у відповіді Нацсоцслужби на запит ZN.UA.

Станом на 26.09.2022 повернувся 31 заклад, 537 дітей, із них 282 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (Вінницька область – 2 заклади, Житомирська область – 7, Івано-Франківська область – 1, Київська область – 3, Кіровоградська область – 2, Львівська область – 5, Черкаська область – 1 , Чернігівська область – 8, м. Київ – 2), з них: 16 закладів, які було переміщено в межах України, і 15 закладів, які було переміщено (евакуйовано) за кордон (з Чехії, Польщі, Швеції, Швейцарії, Іспанії, Литви, Італії, Нідерландів, Словаччини та Франції).

"Урядом України було вжито всіх необхідних нормотворчих, розпорядчих і організаційних заходів, необхідних для своєчасного, точного та персоніфікованого обліку кожної дитини, яка після запровадження воєнного стану в Україні була переміщена з закладів незалежно від типу, форми власності та підпорядкування”, - заявили у Нацсоцслужбі.

Про те, як зараз справи з процесами усиновлення та влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання, читайте в інтерв’ю Алли Котляр із національною програмною директоркою «СОС Дитячі містечка — Україна» Дар'єю Касьяновою “День усиновлення: душевні пориви і реальність”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі