З відповідною заявою на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Джемілєв.
За його словами, дані про переміщення населення ретельно приховуються окупаційною "владою", проте з відкритих джерел відомо, що за чотири роки анексії півострову на нього з Росії було переміщено від 500 тисяч до 1 мільйона громадян РФ.
"Дані про переміщення населення ретельно засекречені владою, але аналіз навіть відкритих джерел свідчить про переміщення в Крим за 4 роки окупації від 500 тисяч щонайменше до 1 млн громадян РФ. Такі дії, як відомо, відповідно до Женевської конвенції серпня 1949 року кваліфікуються як військовий злочин ", - наголосив голова Меджлісу з трибуни ПАРЄ.
Крім того, за словами Джемілєва, за чотири роки анексії Криму зафіксовано 49 випадків викрадення людей. З них 19 осіб змогли звільнитись та втекти на територію материкової України, ще шість осіб, усі - кримські татари, були знайдені мертвими, зі слідами тортур.
Двоє викрадених пізніше були знайдені у місцях позбавлення волі, їх засудили за політичними мотивами. Ще 16 людей досі вважаються зниклими безвісти, проте є всі підстави вважати, що їх вже немає серед живих.
Нагадаємо, 19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.
У Міністерстві закордонних справ України назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвиненій у резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.
Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".