З 21 листопада, з початку масових протестів в Україні, 136 журналістів постраждали під час чи внаслідок виконання професійних обов'язків.
Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації.
НІМІ перевірив інформацію про постраждалих журналістів, фотографів та операторів під час виконання ними професійних обов'язків у зоні зіткнень протестувальників, міліції й "тітушок" у Києві та інших містах.
До уваги брали лише випадки, пов'язані з професійною діяльністю, і такі, де журналісти отримали реальні поранення або пошкодження техніки.
В інституті зазначають, що більшість журналістів - 80 випадків - постраждали за останні 2 тижні (з 19 січня по 2 лютого 2014).
Найбільше журналістів постраждало від побиття міліцією або бійцями "Беркута" - 54 випадки.
27 журналістів отримали поранення від вибуху світлошумових гранат, на 21 працівника ЗМІ нападали "тітушки".
Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів від куль, що летіли з боку міліції на вулиці Грушевського в Києві. Також було 2 випадки, коли беркутівці цілилися журналістам у камери, однак ті встигали сховатися і кулі не досягали мети.
Ще 19 журналістів постраждали у результаті інших дій, наприклад, від тисняви між міліцією і протестувальниками, від каміння, що летить з різних сторін, і від отруєння сльозогінним газом.
31 журналісту пошкодили або повністю знищили техніку - відеокамери, фотоапарати, планшети, флешки тощо.
11 журналістів затримувала міліція.
Список постійно уточнюється та оновлюється. !zn
Читайте також:
Кличко закликав українців включатися на захист мирних мітингувальників
HRW звинуватила українську міліцію в прицільній стрільбі у журналістів та медиків