З України депортували в 2018 році 11 злодіїв в законі

Поділитися
З України депортували в 2018 році 11 злодіїв в законі Кількість вбивств, за даними Нацполіції, скоротилася до 1,5 тисячі в рік © Національна поліція України
Голова Нацполіції спростував думку про повернення "шалених 90-х" в Україну.

У 2018 році на території України затримано 14 злодіїв в законі, 11 з них депортовано. Про це розповів у понеділок, 18 лютого, голова Нацполіції Сергій Князєв.

За його словами, деякі злочинці, які були депортовані з України, повертаються знов, за підробленими документами.

"Активізовано роботу з протидії лідерам організованих злочинних угруповань. У 2018 році поліцією на території України затримано 14 злодіїв у законі, з яких 11 видворені за межі держави", - цитує його слова прес-служба Нацполіції.

Голова відомства також спростував думку, що в Україну повернулися "лихі 90-ті", так як кількість умисних вбивств скорочується. Так, у 2018 році було скоєно 1,5 тисячі таких вбивств, що є найменшим показником за всі роки незалежності. Князєв нагадав, що з 1993 по 2003 рік щорічно реєструвалося більше чотирьох тисяч таких вбивств.

https://www.npu.gov.ua/
https://www.npu.gov.ua/

Голова Нацполіції похвалився досягненнями в області викрадень автомобілів, кількість яких скоротилася майже удвічі - з 12 тисяч угонів в 2015 році - до 6,5 тисяч в 2018 році.

Князєв додав, що 2018 став одним з найактивніших в протидії організованим формам злочинності. Так, поліція припинила діяльність 258 груп, що у півтора рази більше, ніж у 2017 році. При цьому в Україні збільшилася кількість злочинів пов'язаних з незаконним обігом зброї. У 2013 році було скоєно 6,4 тисячі таких злочинів, у 2015-2018 рр. - більше семи тисяч. Також зростає кількість вилученого важкого озброєння.

"Якщо у 2014 році з незаконного обігу вилучено всього 10 гранатометів, то в подальшому - не менше 60 одиниць щорічно. Кількість вилучених гранат зросла з 700 одиниць в 2014 році до середнього показника в 2000 на рік в подальшому", - повідомив Князєв.

Раніше голова Нацполіції повідомляв про те, що за останні кілька років кількість потенційних правопорушників збільшилася на 90 тис. осіб. У 2004 році в місцях позбавлення волі перебувало 190 тис. осіб, через 10 років - 147 тис. У минулому році в місцях позбавлення волі перебувало всього 60 тис. осіб. Торік 34 тис. раніше засуджених знову вчинили правопорушення, що становить третину від загального числа осіб, притягнутих до відповідальності.

Як повідомлялося, в Україні вчетверте затримали "злодія в законі" Тенгіза Чараю, який був депортований з України.

За даними Нацполіції, на сьогоднішній день на території України залишається близько 25-29 злодіїв у законі. Більшість з них - вихідці з Російської Федерації та Грузії.

Детальніше про діяльність "злодіїв в законі" в Україні та їх співпрацю з россійськими спецслужбами читайте у статті заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна "Кримінальний фронт гібридної війни проти України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі