З Путіним нехай розбираються Гутерреш та Ердоган, бо удар по Одесі – це прояв його ставлення до них — Кулеба

Поділитися
Глава МЗС України наголосив на необхідності доставити українське зерно на світовий ринок.

Ракетний удар по морському порту Одеси – це в першу чергу неповага Росії та Путіна до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, які брали безпосередню участь у підписанні угоди про «зернові коридори». Таку думку під час виступу на «Другому саміті перших леді та джентльменів» висловив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

На думку дипломата, обстріл Одеси демонструє погіршення ставлення Путіна до обох європейських політиків та є вже другою атакою на Генсека ООН, після ракетного удару по Києву під час візиту Гутерреша в Україну. Кулеба зазначив, що подальші перемовини щодо експорту зерна можливі та необхідні, але з президентом РФ домовлятися доведеться Ердогану та Гутеррешу.

«З президентом Путіним нехай розбирається Антоніу Гутерреш і Реджеп Ердоган. Те, що сьогодні зробив Путін, дозволивши обстріл Одеси та одеського порту – це прояв його ставлення до них. Вони можуть закрити очі і удати, що нічого не відбулося. Але це означатиме тільки те, що він почне ставитися до них ще гірше», – сказав міністр закордонних справ.

Кулеба підкреслив, що Україна готова зробити все від неї залежне, аби угода про експорт зерна запрацювала належним чином, але потребує від ООН і Туреччини виконання їхніх зобов’язань – забезпечення умов для безпечного пересування торговельних та промислових суден у Чорному морі та портах Одеси, Південного і Чорноморська.

Раніше в ООН заявили, що ракетним ударом по Одесі Росія «технічно» не порушувала угоду про експорт українського зерна

Україна і Росія підписали угоду, яка передбачає вивезення українського зерна Чорним морем. Але, готуючи угоду, чи не переступив Київ «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів до них? Чи готовий Кремль дати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі