Вторгнення Росії в Україну змусило 2 мільйони 952,03 тисячі людей залишити країну в пошуках безпеки, захисту та допомоги, повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна, посилаючись на Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
У заяві УВКБ ООН вказується, що на частку українсько-польського кордону припало 60,7% усіх біженців. За даними Управління, кількість біженців з України до Польщі з початку війни сягнула 1 млн 791,11 тисячі.
До Румунії виїхало 453,43 тисячі людей, зокрема транзитом через Молдову – 250,8 тисячі. До Угорщини прибуло 263,89 тисячі, до Словаччини – 213 тисяч, до Молдови – 86,38 тисячі біженців з України. Згідно з повідомленням УВКБ ООН, потік українських біженців до Росії становив 142,99 тисячі, а до Білорусі – 1,23 тисячі.
«Оскільки ситуація і далі розвивається, Україну можуть залишити близько 4 млн людей», – йдеться у заяві.
За оцінками Управління, в Україні наразі налічується щонайменше 1,85 млн внутрішньо переміщених осіб та ще 12,65 млн людей, які безпосередньо постраждали унаслідок бойових дій.
Також повідомляється, що на середину 2021 року у світі було 53,47 тисячі українських біженців, які просили відповідний статус, з яких у Європі – 36,49 тисячі. Українську діаспору у світі на середину 2020 року УВКБ ООН оцінювало у 6,1 млн, у Європі – 5 млн.
В ООН уточнили, що право на вільне пересування в межах Шенгенської зони означає, що в ЄС дуже мало прикордонного контролю, тому дані про прибуття до Угорщини, Польщі та Словаччини відображають тільки перетин кордону в цих країнах, при цьому, за оцінками Управління, велика кількість людей переїхала до інших країн. Крім того, Управління не враховує людей із прикордонних країн, які виїжджають з України та повертаються додому.
В Україні триває повномасштабна війна з Росією. Багато українців виїжджають до інших міст чи за кордон, потребують медичної чи психологічної допомоги, допомоги з дітьми, контактів тих, у яких можна залишити тварину. У нашій спецтемі можна знайти корисні контакти.