З початку поточного року на водоймах в Україні загинули 774 людини, в тому числі 79 дітей. При цьому рятувальникам вдалося врятувати на водоймах 577 осіб, у тому числі, 109 дітей, повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
"Тільки з початку серпня кількість утоплень вже налічує понад 20 випадків, серед загиблих чимало дітей", - йдеться в прес-релізі ДСНС, поширеному в неділю, 5 серпня.
У відомстві зазначили, що спека "істотно впливає на статистику загибелі громадян на водоймах".
У ДСНС рекомендують громадянам не залишати дітей біля води без нагляду, не плавати поодинці, не запливати далеко, відвідувати лише спеціально обладнані пляжі, не заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння, а також не наближатися до човнів, катерів й інших суден, що пропливають повз.
Рекомендована для безпечного купання температура води повинна бути не менше 17 °C, і плавати рекомендується не довше 20 хвилин, пояснили у ДСНС.
Згідно з результатами досліджень, проведених Центром громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я у липні, 36 проб з морських пляжів не відповідають санітарним нормам.
Центр громадського здоров'я МОЗ на постійній основі здійснює моніторинг 185 морських і річкових пляжів у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях і в Києві.
Серед них - 143 морських і 42 річкових з 220 зареєстрованих пляжів (178 морських і 42 річкових).
З 13 по 19 липня експерти провели 626 аналізів проб води на території областей, які мають вихід до морського узбережжя. З них 36 проб (5,8%) не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (морська вода - 1,4% 507 досліджень, річкова вода - 24,4% з 119 досліджень), уточнили в ЦОЗ.