З початку року СММ ОБСЄ підтвердила 89 жертв серед мирного населення Донбасу. За даними спостерігачів ОБСЄ, 27 осіб загинули, ще 62 людини отримали поранення внаслідок вибуху мін і боєприпасів.
"Не можна зволікати з розмінуванням! Практика показує, що всі цивільні особи, які проживають у районах уздовж лінії зіткнення, стикаються з обмеженнями свободи пересування та піддаються небезпеці", - йдеться в повідомленні організації на сторінці в Facebook.
В організації відзначили той факт, що на розмінування всій території Донецької і Луганської областей знадобляться роки, проте закликали розмінувати найбільш затребувані у мирних жителів райони і маршрути.
"Мирні жителі регулярно висловлюють стурбованість цим питанням, повідомляючи СММ про те, що наявність мін і боєприпасів ставить під загрозу їхнє життя і життя їхніх дітей, унеможливлює вільне пересування і погіршує умови життя", - додали спостерігачі.
Вони також повідомили про те, що наявність мін і боєприпасів заважає, зокрема, і їхній роботі. Так, досі обмежений доступ спостерігачів до Пикуз і Щастя.
"За вилучення мін відповідають саме сторони. Ця домовленість закріплена у пункті 6 Мінського меморандуму і у Рішенні Тристоронньої контактної групи щодо протимінної діяльності від 3 березня 2016 року", - нагадали співробітники Місії.
Раніше в розвідці повідомляли про те, що російські окупанти в Донбасі створюють загородження із заборонених мін. Зокрема, використання протипіхотних мін ПМН-2 заборонене Оттавською конвенцією та Женевським протоколом.
У квітні британські сапери з організації HALO Trust назвали найбільш заміновані ділянки Донбасу. Найбільша кількість мін знаходилася поблизу Маріуполя, Краматорська, Слов'янська та Станиці Луганської.