З початку листопада бойовики російсько-окупаційних військ почали інтенсивніше проводити інженерні роботи в Донбасі, зокрема мінувати місцевість вздовж лінії зіткнення включно із так званою "сірою зоною".
Про активізацію заходів з обладнання передових позицій з'єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) армійських корпусів Збройних Сил РФ повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Вказується також, що поряд з цим збільшилась кількість небойових втрат особового складу бойовиків. 1 листопада боєць одного з підрозділів 1 АК через необережне поводження з протипіхотною міною отримав важке поранення. Командування окупантів намагається приховати цей інцидент.
Нагадаємо, що 1 листопада біля Золотого на Луганщині закінчилося триденне розведення сил і засобів. Військовослужбовців ЗСУ почали відводити попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків.
Розведення в Золотому, Станиці Луганській (Луганська область) та Петрівському (Донецька область) неодноразово узгоджувалося в Мінську, але зривалося під час спроби реалізації. Влітку цього року війська розвели в районі Станиці Луганської, після чого на засіданні 1 жовтня Тристороння контактна група погодила розведення ще на двох ділянках на лінії зіткнення в Донбасі.
Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.
Президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. А голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за їхню безпеку на поліцію і Національну гвардію, які разом із прикордонниками залишаться там після розведення.
Докладніше про наслідки розведення читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Мале Золоте, а ціна велика" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".