Комісія Київради з питань культури підтримала проект рішення про демонтаж "комуністичних" об'єктів оздоблення станцій київського метрополітену.
Про це повідомив депутат Київради, секретар постійної комісії з питань культури та туризму Павло Бригинець на своїй сторінки в Facebook.
"Наша комісія підтримала відповідний проект, адже всім відомо, що Київ і ми, кияни, хочемо позбавитися від символіки кривавого режиму. Однак, при обговоренні депутати комісії звернули увагу на те, що ці символи є все ж об'єктами історії, які слід показувати і розповідати нащадкам про ті нелегкі для України часи. Тому депутати будуть ініціювати проект рішення про створення відповідного музею, можливо, як філії Музею історії міста Києва ", - написав Бригинець.
Демонтаж комуністичної символіки здійснюватиме КП "Київський метрополітен", а Департамент міського благоустрою КМДА забезпечить складування демонтованих об'єктів.
Після погоджень відповідними комісіями проект рішення буде внесено в сесійний зал Київради.
зокрема, як повідомив Бригинець, на станції "Героїв Дніпра" пропонується прибрати емблеми Сухопутних військ СРСР, військово-морського флоту СРСР, військово-повітряних сил СРСР і смуги з різних видів полірованого каменю, що символізують кольори стрічки ордена Слави і зображення радянської зірки на колонах .
На станції "Арсенальна" - радянські зірки на декоративних решітках. На станції "Університет" - радянські зірки на лампах освітлення.
На станції "Вокзальна": медальйони "Велика Вітчизняна війна", "Возз'єднання українських земель, 1939 рік", "В сім'ї вольній, новій", "За владу рад".
На станції "Палац Україна" планують демонтувати мозаїку солдатів Робітничо-селянської червоної армії в торці центрального залу, а також зірку Червоної Армії і зірку Радянської Армії.
На станції "Шулявська" - композицію в торці центрального залу, написи комуністичних гасел на карнизі.
На станції "Берестейська" - серп і молот на дверцятах колійної стіни.
На "Либідській" - композицію радянських зірок в торці центрального залу і зображення радянської зірки на дверцятах колійної стіни.
На станції "Політехнічний інститут" - барельєф в торці центрального залу.