Українські і російські військові, а також бойовики ведуть переговори для встановлення режиму припинення вогню в Донбасі.
Про це на брифінгу в неділю повідомив заступник керівника Інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Польовий.
"Зараз відбуваються постійні консультації у складі спільної комісії за участю російських і українських військових. До цієї роботи також залучаються представники так званих "ДНР-ЛНР". Основна мета цих комісій - встановлення режиму припинення вогню. Після цього настане наступний етап - проведення розмежувальних ліній",- сказав Польовий.
Він нагадав, що на сході України діє Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ та контактна група для спостереження за режимом припинення вогню і проведення розмежувальної лінії.
Також представник РНБО зазначив, що бойовики в Донбасі майже припинили обстрілювати українських військових з реактивної і стовбурової артилерії, використовуючи її в міжусобних боях.
"Такі сутички останнім часом почастішали, вони несуть особливу небезпеку для мирного населення", - підкреслив Польовий.
Разом з тим, за його словами, обстріл сил АТО бойовиками все ж не припиняються. Так позиції біля н.п. Никишино, Уманське було обстріляно з гранатометів, мінометів, стрілецької зброї. Крім того, чотири рази з мінометів обстріляли аеропорт Донецька.
За останню добу загиблих серед українських військових немає, поранені чотири бійця.
Нагадаємо, президент, а слідом за ним - і Рада нацбезпеки заявили, що наступний тиждень буде дуже важливою для установаления перемир'я в Донбасі. У суботу бойовики нібито повідомили про рішення припинити вогонь і дотримуватися "режим тиші". Однак із зони АТО до сьогодні продовжують надходити повідомлення про обстріл українських військ і мирних жителів.
Крім того, в штабі АТО повідомили, що з бойовиками досягнуті певні домовленості щодо "розмежувальних ліній", однак пізніше уточнили, що про конкретну угоду говорити передчасно.
Голова Донода Олександр Кіхтенко в інтерв'ю ZN.UA заявив, що українська влада підписала нову угоду про припинення вогню з бойовиками.!zn