З 24 лютого Служба безпеки викрила близько 700 громадян, яких підозрюють у співпраці з ворогом. Таку статистику навів під час брифінгу в Military Media Center речник відомства Артем Дехтяренко.
Кримінальні провадження щодо 268 із них передали до суду, стосовно 53 вже винесли судові рішення. У решті проваджень розслідування тривають.
- Переходячи до конкретних історій, в СБУ розповіли, що на початковому етапі житель прикордонної Сумської області «привів» понад сотню одиниць ворожої техніки (танки, БМП, гаубиці) аж до околиць Києва. Згідно з інформацією української служби, чоловік сам вийшов на ворога і запропонував співпрацю у наступі на Київ.
- Також намагався полегшити перебування ворога у своїй країні кримський суддя, який відновив поширену за часів СРСР практику депортації. В Євпаторійському міському суді він ухвалював рішення щодо виселення громадян УКраїни до віддалених регіонів РФ, зокрема, на Сибір.
- Житель Луганщини передавав російським військовим дані про підрозділи ЗСУ в області і отримав 12 років за гратами.
Спецслужби доволі часто отримують дані про агентурні мережі чи підозрюваних у підривній діяльності на шкоду Україні.
Нагадаємо, нещодавно одна колаборантка передала окупантам 2 млн. грн. з каси «Укрпошти». Проти місцевих учителів-колаборантів Харківської області порушили 12 справ.
Зеленський назвав абсолютною маячнею тезу про те, що Україна нібито вважатиме колаборантами всіх, хто залишився на окупованих територіях. А в "ЧЕСНО" перерахували всіх колаборантів, яких ліквідувало українське підпілля.