В Україні офіційно зареєстровано 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. При цьому близько половина з числа переселенців проживають на тимчасово окупованих територіях, заявила заступниця голови Мінреінтеграції Інна Голованчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Якщо на листопад кількість зареєстрованих переселенців становить близько 1,5 млн, то з них кількість людей, які проживають на тимчасово окупованій території, - близько половини. Тобто це люди, які формально залишаються на окупованих територіях і реєструються як внутрішньо переміщені особи виключно за соціальних міркувань. Наприклад, у наших пенсіонерів нема на що жити в окупації і виїхати звідти не мають можливості. І держава повинна піклуватися про своїх громадян", - зазначив Голованчук.
Вона також заявила про те, що реальних внутрішньо переміщених осіб в Україні 700-800 тис. осіб. Це ті громадяни, які виїхали з окупованих територій і постійно проживають на підконтрольній українській владі території.
Голованчук розповіла, що раніше була ідея передачі від Мінсоцполітики до Мінреінтеграції Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб разом з відповідними програмами і фінансуванням. Однак, за словами заступниці міністра, після тривалих переговорів з Мінсоцполітики дійшли одностайного висновку, що у Мінреінтеграції зараз немає можливості управляти відповідними процесами.
"Тому що забрати базу внутрішньо переміщених осіб - означає перейняти всі послуги, які надаються по ланці Мінсоц, а Міністерство реінтеграції не володіє такими розгалуженими представницькими функціями на місцях. Тому в даний час це не актуально з точки зору наших можливостей, але як стратегічна мета на майбутнє це можливо", - додала Голованчук.
Раніше віце-прем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив про те, що на непідконтрольною території Донбасу де-факто проживають близько 500 тис. Чоловік , які мають офіційний статус "внутрішньо переміщеного особи" і отримують пенсії від України.