За останні три роки з 1000 шкіл Дніпропетровської області інклюзивну освіту впроваджено в 225. Про це в інтерв'ю газеті "Факти" розповів радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голик.
"У нас в області близько тисячі шкіл, і в 225 з них вже впроваджено інклюзію. Далі буде більше. Губернатор Валентин Резніченко поставив завдання зробити інклюзивними всі школи без винятку", - сказав Голик, повідомляють "Факти".
За його даними, на самому початку процесу впровадження інклюзії всього чотири дитини з особливими потребами здобували освіту за цією системою, а сьогодні їх 860.
Радник пояснив, що впровадженню інклюзії, як правило, передує повна реконструкція старих шкіл, не пристосованих для дітей з особливими потребами.
"Коли ми реконструюємо школи, то залишаємо від них лише стіни і адресу, а все інше створюється з нуля - це яскравий життєрадісний дизайн, теплі фасади, альтернативні котельні, зручні меблі, інтерактивні дошки, зони відпочинку, нова кухня, яка готує смачну їжу, а не ту, що нам готували в моєму дитинстві. Але все це не тільки для особливих дітей, а для всіх, тому що на увагу заслуговують всі діти без винятку. І вже в процесі проектування ми думаємо про особливих дітей", - заявив Голик.
За його словами, Дніпропетровська облдержадміністрація оснащує школи і дитячі садки пандусами, підйомниками, безбар'єрним входом, ресурсними кімнатами, медіатеками.
Крім того, за затвердженою Міністерством науки і освіти програмою , вчителі та вихователі навчаються роботі за методикам інклюзії. Школи та садочки отримали нових фахівців: психологів, асистентів вчителів, асистентів особливих дітей.
Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером за впровадженням інклюзії.