Як повідомляє представництва ЄС в Україні, з часу набуття чинності поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) минуло 18 місяців. Проте уряд досі не подав на розгляд до Верховної Ради більшість законопроектів, які Україна зобов'язалася прийняти відповідно до умов ПВЗВТ.
Ще в 2015 році експерти ЄС, працюючи разом з українською владою, підготували відповідні законопроекти. Проте вони досі перебувають на розгляді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, нагадали в представництві ЄС.
"Українська сторона обіцяла у вересні надіслати до Ради пакет з 4 законів (про організації колективного управління; створення національного офісу інтелектуальної власності; про патенти на винаходи та корисні моделі; про авторське право і суміжні права) і що ці закони (з ними Європейський Союз досі не ознайомили) будуть засновані на законопроектах, підготовлених експертами ЄС", - йдеться в повідомленні.
У представництві ЄС в Україні вважають, що поодиноким позитивним досягненням є посилення боротьби проти інтернет-піратства. "Вселяє надію нещодавно ухвалений закон про кінематограф. Він забезпечує кращий контроль інтернет-простору задля запобігання розміщенню нелегального контенту на веб-сайтах, що базуються в Україні. Він також регламентує діяльність кібер-поліції, яка забезпечуватиме виконання законодавства в цій сфері у співпраці з міжнародними колегами", - йдеться в повідомленні.
Докладніше про ситуацію в сфері захисту інтелектуальної власності читайте в матеріалі Сергія Квіта "Беззахисна інтелектуальна власність,або Як подолати "долину смерті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".