Європейці воюють на боці України за Європу і заради адреналіну – Al Jazeera

Поділитися
Європейці воюють на боці України за Європу і заради адреналіну – Al Jazeera Європейці воюють на боці України. Ілюстрація © Facebook/Батальйон спеціального призначення "Азов"
Видання пише, що в складі "Азову" є добровольці з близько 20 країн.

Невелике містечко на морському узбережжі Широкіне стало місцем, де продовжуються одні з найбільш масштабніших сутичок між Збройними силами України і проросійськими силами. І саме тут в складі полку "Азов" на боці України воюють кілька десятків громадян 3.

Про це сьогодні повідомляє катарський телеканал Al Jazeera, додаючи, що іноземці ніяк не пов'язані з НАТО, але дають зрозуміти, що росіяни не єдині іноземці, які втручаються у війну в Донбасі. Серед західних добровольців багато колишніх солдатів з 20 різних країн, які приїхали на Схід України, щоб воювати проти армії Росії і проросійських терористів. На відміну від своїх українських товаришів по зброї, європейці ніяк не пов'язані з країною, за яку вони воюють. Всі вони добровольці, у кожного з яких свої особисті причини брати участь у цій війні.

42-річний француз Харлі служив у військовому флоті Франції, а потім був бійцем приватної охоронної компанії. Він залишив двох дітей і дружину вдома і вирушив на Схід України.

"Я ненавиджу Росію", - зізнається французький боєць перед відправкою на передову. Як і в більшості солдатів, у нього на руці браслет з лайливими словами на адресу президента Росії Володимира Путіна.

Попри те, що добровольці з ЄС ще не отримали громадянства України, вони готові захищати її від нападу Росії. Багато з них прибули в Донбас тоді, коли стало точно зрозуміло, що ця війна – це внутрішній конфлікт.

"Я приїхав сюди, коли зрозумів, що Росія насправді вторглася на Схід України. В Криму була очевидна присутність рук Росії. А потім спалахнула велика війна проти українських сил і російських бойовиків, які отримують все обладнання від росіян", - розповів британець Кріс "Свампі" Гарретт, який приїхав на війну минулого жовтня.

48-річний бізнесмен з Швеції Девід Еріксон каже, що події на Сході України – це "битва за Європу". Для багатьох добровольців із Заходу їхня участь у війні на боці України – це символ, маніфест про міжнародний характер конфлікту. Для інших, такий як шведський солдат Мікель Скілльт, який прибув в Україну ще під час Майдану, боротьба має ідеологічний націоналістичний підтекст. Багато європейців стали добровольцями "Азову" через свої консервативні погляди. Однак на лінії фронту ніхто не сперечається через політичні переконання. Тут триває війна.

Телеканал повідомляє, що деякі колишні солдати з Європи спочатку воювали на боці проросійських терористів, однак потім перейшли на проукраїнський бік.

"Я ніколи не почувався таким живим як тоді, коли триває артилерійський обстріл", - каже Скілльт.

Він провів кілька місяців на передовій, потім його відправили в Київ тренувати рекрутів "Азову", а тепер він знову на полі бою. Для нього, попри націоналістичні переконання, участь у боях приваблива ще й своєю ризикованістю. Бгато європейців шукають гострих відчуттів і адреналіну в Донбасі.

Такі добровольці залишається на кілька тижнів чи місяців і всі вони планують потім повернутися в рідні країни. Минулого року стало відомо, що чеченці з Австрії їдуть воювати в Україну проти росіян і "кадирівців". Колишні військові Республіки Ічкерія сформували добровольчий батальйон імені Джохара Дудаєва. На початку року у Грузії дозволили своїм громадянам воювати на боці Києва. Під кримінальну відповідальність потраплять тільки ті, хто воює на боці бойовиків з незаконних організацій "ДНР" та "ЛНР".

В березні, в Сеймі Польщі розповіли про кількість поляків на війні в Україні.

Голова польської розвідки пояснив, що кількість громадян Польщі, які воюють на боці проросійських терористів, можна порахувати "на пальцях однієї руки".

"Що ж стосується сил на боці уряду України, зокрема добровольчих батальйонів, то тут складніше перевірити інформацію щодо участі поляків. Здебільшого це представники української національної меншини в Польщі або люди, які навчалися в Польщі і залишилися тут, отримавши згодом паспорт. Їхня кількість не більше 10 осіб", - сказав депутат Сейму Марек Опіота.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі