Європейський суд з прав людини розробив механізм, за допомогою якого можливо прискорити розгляд скарг тисяч постраждалих від війни в Донбасі, передає "Європейська правда", посилаючись на відповідне рішення ЄСПЛ. Європейський суд з прав людини хоче прискорити розгляд індивідуальних скарг.
Зазначено, що на даний момент розгляд таких скарг затягується через те, що досі немає рішення щодо міждержавної суперечки між Україною і РФ.
Скарги постраждалих від війни в Донбасі українців, які знаходяться на розгляді в Євросуді з прав людини, що стосуються затримання українців або знищення житла під час бойових дій. Відзначено, що ключовим моментом розгляду скарг є питання юрисдикції, а саме Україна чи Росія є відповідачем по кожній зі справ. У свою чергу Україна стверджує, що не може відповідати за порушення прав людини в Донбасі, так як ця територія фактично контролюється Росією.
Рішення ЄСПЛ щодо прискорення розгляду індивідуальних скарг. Так суд паралельно з розглядом міждержавної справи почне комунікацію з урядом держави, зазначеної в індивідуальній скарзі. Завдяки цьому, як тільки ЄСПЛ отримає відповіді, то буде готовий винести рішення за індивідуальними скаргами відразу після рішення по міждержавній справі.
На даний момент в Європейському суді з прав людини знаходиться більше чотирьох тисяч скарг, пов'язаних з подіями у Донбасі й анексованому Криму.
У серпні Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував новий позов проти Росії щодо порушення країною-агресором прав українських політв'язнів, які незаконно утримуються в російських в'язницях і місцях позбавлення волі в анексованому Криму.
Раніше в березні стало відомо, що в Росії вивчають можливість денонсації Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та припинення співпраці з ЄСПЛ. На думку російської сторони, під час розгляду скарг проти РФ "політизація позиції ЄСПЛ зростає", а аргументація та доводи Росії нібито не приймаються до уваги.