Європейський союз забороняє своїм судновласникам заходити тільки в два порти, розташованих в аннексированном Криму. Решта п'ять портів дозволені.
"Санкції Євросоюзу з 25 липня 2014 року поширюються тільки на Севастопольський морський торговельний порт, Керченський морський торговельний порт і Керченську поромну переправу.Це означає, що з цього дня фізичним та юридичним особам Євросоюзу заборонена оплата портових зборів цим господарюючим суб'єктам. На інші портові інстанції в Криму не поширюються цільові обмежувальні заходи Євросоюзу", - заявив керівник відділу преси та інформації Представництва Євросоюзу в Україні Юргис Вілчінскас.
Після прийняття Генасамблеї ООН резолюції про визнання анексії Криму Росією, ні одна транспортна компанія світу не має права направляти літаки і кораблі на територію окупованої півострова. Порушення цієї норми тягне за собою суворі санкції на рівні українського та міжнародного законодавства. Можливий навіть арешт транспортного засобу і заборона на міжнародні рейси.
Також Вілчінскас додав, що всі заходи по відношенню до транспортних компаній-порушників приймаються на рівні держав-членів Євросоюзу, а сам Євросоюз не контролює дотримання режиму транспортної блокади Криму.
У липні Україна закрила для міжнародного судноплавства морські порти анексованого Криму. Таке рішення означає, що будь-яке судно, яке зайшло в морські порти півострова, "робить це на свій страх і ризик, оскільки судновласники та капітани суден, які проігнорували таку заборону, можуть зіткнутися з серйозними проблемами (штрафами, або навіть тюремними висновками)".