Європейський дипломат Овідіу-Віорел Нафтанайла, відповідальний за моніторинг виконання Україною Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), стверджує, що принципове рішення про візову лібералізацію для українців вже прийнято.
"Ми сьогодні не обговорюємо, чи отримає Україна лібералізацію візового режиму. Питання в тому, коли це відбудеться", - заявив Нафтанайла, передає "Європейська правда".
При цьому, як зазначає видання, лібералізація в контексті ПДВЛ - це скасування короткострокових віз для України у всі країни ЄС, крім Великобританії та Ірландії.
Представник ЄС в Україні також зазначив, що уряд, формуючи свої плани з виконання ПДВЛ, "досить коректно" називає ці завдання.
У свою чергу, в урядовому офісі з питань європейської інтеграції заявили, що в Євросоюзі залишилися задоволені виконанням перших двох блоків реформ з боку України.
"Завершений попередній аналіз з боку ЄС. По перших двох блоках - безпека документів, а також міграція та управління кордонами. Ми вважаємо, що тількі тут досить позитивні. Це наше відчуття за підсумками спілкування з ними, оскільки офіційний висновок зможемо отримати лише 1 грудня", - зазначила Наталія Гнідюк, представник офісу з питань європейської інтеграції.
При цьому вона визнала, що претензії ЄС залишаються відносно двох інших блоків, де містяться зобов'язання щодо роботи правоохоронних органів, боротьби з корупцією та дотримання Україною фундаментальних прав громадян.
Нагадаємо, Україна завершила першу фазу лібералізації візового режиму ще навесні минулого року, 27 травня Єврокомісія схвалила її результати. Тоді українські і навіть європейські політики оптимістично заявляли, що введення безвізового режиму можливе вже в 2014-му, але до кінця року стало ясно, що цього не трапиться.
Вже в нинішньому році багато покладали надії на Ризький самміт у травні. Однак у підсумковій декларації його учасники зазначили, що ЄС надасть Україні і Грузії безвізовий режим у разі позитивного звіту Єврокомісії, який відбудеться в кінці 2015 року.
У грудні Єврокомісія випустить доповідь, в якому може рекомендувати Європарламенту та Раді ЄС прийняти рішення щодо надання Україні безвізового режиму. Для цього Україна повинна виконати всі технічні умови Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ).