"Якщо події і далі будуть розвиватися погано, і Росія не стане розмовляти, а також буде продовжувати агресивну політику по всій Україні і на Керченському півострові, то, без будь-якого сумніву, ми запропонуємо додаткові санкції", - сказала Грібаускайте у п'ятницю журналістам у Любліні.
Вона також повідомила, що їй відомі імена росіян з "чорного списку", проте називати їх прізвища поки передчасно.
На питання, чи достатньо розширення "чорного списку", вона відповіла, що "метою санкцій не є кількість". "Метою санкцій є заява, що ЄС бачить, що відбувається, і з цим не мириться", - пояснила президент.
У свою чергу президент України висловив надію на посилення тиску на РФ.
"Я розраховую на посилення тиску на РФ, в тому числі і через санкційні механізми. Тому що санкції - це не відповідальність Росії. Санкції - це механізм для того, щоб мотивувати Росію сісти за стіл переговорів, виконувати взяті на себе зобов'язання, припинити війну", - сказав Порошенко.
Раніше повідомлялося, що парламент Естонії рекомендував уряду ввести персональні санкції стосовно чотирьох росіян, причетних до захоплення українських моряків і кораблів у Керченській протоці в листопаді минулого року.
Комітет постійних представників Європейського союзу узгодив продовження персональних санкцій ЄС проти Росії до вересня 2019 року. В Європейському союзі погодили нові санкції проти восьми росіян за атаку на Україну в районі Керченської протоки. Російських компаній у цьому списку санкцій немає. У Сенаті США презентували законопроект, покликаний покарати Росію за втручання в президентські вибори 2016 року і за агресію проти України.