Про це, як повідомляє Atlantic Council, сказала колишній міністр економіки України Наталія Яресько під час зустрічі Американсько-української бізнес-ради. За її словами, втома, корисливі інтереси і популізм гальмують процес змін в країні. На її думку, щоб пожвавити цей процес міжнародному консорціуму донорів варто було би створити фонд в розмірі 25 мільярдів доларів, який би був націлений на створення інфраструктури в Україні за найближчі 5 років.
"Зараз нам треба завоювати серця українського суспільства. Громадяни України втомлені, і це не дивно. До цього часу для них реформи були болючими", - сказала вона.
На її думку, для подолання цієї втоми великий 25-мільярдний фонд можна було б використати для модернізації шкіл і лікарень, оновити програмне і технічне забезпечення урядових структур, а також для інвестування в будівництво доріг, мостів і інших проектів, які б "змінили і покращили щоденне життя" українців.
"Це б показало українцям, що часом болючі реформи варті того, і життя стає кращим", - сказала Яресько.
Вона додала, що під поняттям "інфраструктура" має на увазі не лише речі, які традиційно в нього включають. Вона також вважає, що Україні потрібні системи, які знищать можливості для хабарництва і підвищать ефективність.
Раніше директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.Птухи НАН України Елла Лібановаписала в своїй статті для DT.UA, що недовіра населення до влади ставить під сумнів успіх радикальних економічних реформ в Україні. Необхідне формування широкої коаліції груп, які виступають проти чинної системи корумпованих представників влади. Активність населення, спрямована на користь реформ, може виникнути спонтанно, але без рішучого й авторитетного лідерства і ефективної організації мас такі настрої не будуть трансформовані в реальні зміни.
Детальніше про соціальне розшарування українського суспільства читайте у статті Елли Лібанової"Україна: глибина нерівності" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".