Результати розрахунків Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки свідчать: якщо вдасться, починаючи з 2020 р., організувати зростання престижності наукової професії (природно, з відповідним забезпеченням розширення штатних розписів), яке б давало щорічне збільшення молодіжного поповнення на 15%, порівняно з попереднім роком, то вихід на рівень ЄС можливий у 2040 р. А якщо відтермінувати початок такої політики ще на 5 років, то такого результату навряд чи слід очікувати впродовж першої половини ХХІ століття.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Попович, головний науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України, доктор економічних наук.
"Отже, чим більше Україна зволікатиме з порятунком своєї науки, тим важче це буде зробити, тим більше часу й коштів доведеться витратити на те, щоб досягти бодай скромного результату. Адже вихід на ті показники, які ми у своїх розрахунках взяли для порівняння (3388 дослідників на мільйон населення), навіть у 2030 р., а тим більше - у 2040 р. зовсім не означає досягнення європейських стандартів, бо, практично, всі європейські країни активно нарощують свій науковий потенціал (на відміну від України, яка його невпинно зменшує), - зазначає автор. - Отже, престижність наукової професії сьогодні стає питанням життя або смерті вітчизняної науки".
Докладніше про необхідність термінового реформування науки читайте у статті Олександра Поповича ""А що таке наукова новизна?", або Чи прийде в українську науку молодь?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".