Апеляційний суд болгарського міста Бургас 9 березня має розглянути скарги адвокатів Олексія Левіна (Москаленка) на рішення першої інстанції про екстрадицію їх підзахисного в Україну. Якщо суд відхилить апеляцію, то рішення про екстрадицію набуде чинності в момент оголошення. Як стверджує джерело ZN.UA у слідчій групі, в такому випадку через 10-30 днів Левін буде доставлений в Україну.
Олексія Левіна, підозрюваного в причетності до вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, оголосили в розшук у січні 2019 року. Правоохоронці "загубили" його в серпні 2018 року. 24 січня Олексія Левіна затримали в Болгарії, де його заарештували його на 40 діб, а 22 лютого суд схвалив екстрадицію підозрюваного в Україну.
За даними ZN.UA, захисники голови Херсонської облради Владислава Мангера безрезультатно намагалися зустрітися з Олексієм Левіним у в'язниці Бургаса. На думку експертів, Мангер може турбуватися можливими показаннями Левіна у справі про вбивство Гандзюк, тому прагне з'ясувати, наскільки той готовий співпрацювати зі слідством.
Радниця міського голови Херсона та активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.
На сьогоднішній день реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Микита Грабчуко, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). У зв'язку з тим, що справу перекваліфікували, фігуранти отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
За словами батька Гандзюк, замовником вбивства його дочки є глава Херсонської облради Владислав Мангер, ексголова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв і його колишній заступник Євген Рищук. Однак у справі фігурує лише Владислав Мангер.
За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші Торбіну.
Служба безпеки затримала Павловського, через день його заарештували без права застави. Пізніше Павловського звільнили з СІЗО і відправили під домашній арешт. Після закінчення строку, прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У січні 2020 року Павловського знову затримали і пред'явили йому підозра у створенні ОЗУ. Суд повторно помістив його під варту.
Про боротьбу родичів убитої активістки за справедливість читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Віктор Гандзюк. Смерть, задвинута в стіл президента".