Як запобігти корупції? Загальне декларування доходів, витрат і нульова декларація — Наталія Новак

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як запобігти корупції? Загальне декларування доходів, витрат і нульова декларація — Наталія Новак
Для того, щоб запрацював антикорупційний механізм, треба прийняти закони, попередньо провівши масову роз'яснювальну кампанію

Що потрібно для того, аби НАЗК перестало бути агентством змарнованого часу? Як зробити так, щоб декларування доходів чиновниками із "фільчиної грамоти", яка прикриває давно переписані на "тьоть і дядь" активи, перетворилося на цивілізований інститут? Про це та багато іншого у своєму інтерв'ю DT.UA розповіла Т.в.о. голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Новак.

"Ми маємо купу декларацій, але й маємо купу корупціонерів, - говорить Т.в.о. голови НАЗК. - Чому? Я, наприклад, зустрічаю людей, із якими працювала (в мене багато знайомих і серед народних депутатів, і серед людей, котрі трудяться в Кабміні), і вони справді кажуть: "А в мене вже нічого немає. Я абсолютно чистий, і мені нічого декларувати". Куди він дів майно? Правильно. Або все продав, або оформив фіктивне розлучення з дружиною, або переписав на тьотю-дядю".

"Якщо ми хочемо, щоб справді ніхто не ховав своє майно, має бути нульова декларація або фінансова амністія, - впевнена Наталія Новак. - Тобто одноразово всі все задекларували. Наприклад, людина каже, що в неї на цей період є ну, наприклад, 100 тисяч доларів, стільки-то маєтків і земельних ділянок. Усе. В тебе це - є. Заплати відсоток державі, якщо не можеш пояснити походження грошей, і поклади їх на рахунок".

"Плюс - декларування витрат. Завжди важко простежити витрати, - говорить Наталія Новак. - Людина побувала на Мальдівах, а сказала, що жила там у якомусь кутку хостела чи взагалі на пляжі. Однак є таке поняття як моніторинг способу життя. Тут може допомогти інститут викривачів, сусіди, "доброзичливці" тощо. В нас є в агентстві така опція. Але за інформацією такого роду йдуть конкретні пошукові дії. Ми зараз думаємо над тим, як довести цю лінію до логічного завершення - до відповідальності. Для того, щоб запрацював цей антикорупційний механізм, треба прийняти чіткі закони, попередньо провівши масову роз'яснювальну кампанію".

"Якщо ви чесно працюєте, то що вам приховувати? Не думаю, що з таким підходом ми чиїсь права. Хай бояться ті, кому є що приховувати. Зате ми закладемо абсолютно інше бачення в наших дітей, які матимуть усі шанси привести країну до нульової толерантності до корупції. Діти дивляться на нас і, коли входять у доросле життя, копіюють нашу поведінку. Безумовно, це не стовідсоткова гарантія змін, але дуже важливий багатовекторний крок. Потрібна масштабна роз'яснювальна кампанія. Плюс довіра суспільства. Жодна реформа, а тим більше така болісна, не матиме успіху без довіри", - завершила Т.в.о. голови НАЗК Наталія Новак.

Раніше Наталія Новак говорила, що через скандали в у НАЗК, від Агенства відвернулися міжнародні організації – донори

Детальніше читайте у матеріалі Інни Ведернікової "Наталія Новак. Про виродків та людей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Повну відео – версію інтерв'ю з Наталією Новак дивіться тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі