"Кожен може легко переконатися, що країна потопає у смітті. Достатньо лише уважно дивитися у вікно під час поїздки будь-куди. Найпоширеніші питання у зверненнях громадян – повідомлення про виявлення несанкціонованих сміттєвих звалищ", - пише Фірсов.
Минулоріч Держекоінспекція провела 21 тисячу перевірок за фактом засмічення земельних ресурсів. Збитки, нараховані за цей період, перевищили мільярд гривень.
В Україні досі немає ринку, механізму і правил для сміттєпереробних і сміттєспалювальних підприємств, однак є гори сміття і тисячі нелегальних звалищ.
Ситуацію можна вирішити, запустивши ринок, щоб переробники почали змагатися за сміття як за ресурс, зазначає голова ДЕІ.
"Цю ситуацію треба вирішувати, прикладів, як це робити, багато, і не треба нічого вигадувати. Закон має запустити ринок, щоб за сміття як за ресурс почали змагатися переробники. Тоді він зникне з вулиць і звалищ. Це треба зробити якомога швидше", - резюмує автор.
Докладніше про те, як вирішити нагальні й перезрілі проблеми захисту навколишнього середовища, читайте у статті Єгора Фірсова "Зберегти навколишнє середовище. План дій" для ZN.UA.