Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ: інфографіка

Поділитися
Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ: інфографіка Вірусні інфекції не лікують антибіотиками © pixabay.com
На що під час хвороби варто першочергово звернути увагу.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ підготували інфографіку як розпізнати симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) та грипу. На що варто першочергово звернути увагу, та як відрізнити стани захворювання написала на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

Початок хвороби

Для ГРВІ характерний поступовий початок, який триватиме протягом кількох днів, відчуватиметься слабкість або невисока температура. Тим часом симптоми грипу розвиваються різко, з'являється висока температура, болять очі, відчувається ломота у м'язах чи озноб. Хворий зазвичай може визначити, коли саме почалася хвороба.

Температура

Під час ГРВІ температура зазвичай залишається на рівні 37-37,5 градусів. А от під час грипу хворий страждає від високої температури - 38 градусів і вище, й цей симптом проявляється з самого початку хвороби.

Прояви інтоксикації

Хворий на ГРВІ найчастіше відчуває слабкість та "розбитість". Грип з самого початку проявляє себе ломотою, ознобом, головним та м'язовим болем.

Нежить

ГРВІ часто починається з нежитю. А от для грипу він нехарактерний, хоча може виникнути на 2-3 день хвороби.

Кашель

Під час ГРВІ кашель не дуже виражений, може виникнути разом з болем у горлі. Тим часом для грипу це характерна ознака, внаслідок кашлю може виникати біль в грудині.

Біль у горлі

Хворий на ГРВІ часто може відчувати такий біль, він має виражений характер. Під час грипу горло зазвичай не болить, але біль може з'явитися на 3-4 день.

Дискомфорт в очах

Відчуття "піску" в очах може виникнути внаслідок аденовірусної інфекції, за інших ГРВІ – нехарактерний симптом. Своєю чергою хворий на грип страждає від почервоніння очей та світлобоязні, можуть сльозитися очі.

Задишка, відчуття нестачі повітря

Під час ГРВІ може відчуватись як неможливість повноцінно дихати, що пов'язано із закладеністю носа. Під час грипу задишка може виникнути через дихальну недостатність, тоді потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Якщо ви захворіли, то треба звернути уваги на наступне: під час ГРВІ із легкими симптомами необхідно перейти на постільний режим й пити достатню кількість води 3-5 днів. Організм може впоратись із вірусом сам. Грип або ГРВІ з тяжкими симптомами лікують озельтамівіром, занамівіром та балоксавіром, але після того, як їх випише лікар.

Препарати проти болю у горлі чи для полегшення кашлю можуть ненадовго полегшити стан хворого, але доказової ефективності у лікуванні цих симптомів вони не мають. Також під час хвороби дорослим температуру потрібно знижувати лише, коли вона більше 38,5 градусів. Краще використовувати парацетамол чи ібупрофен й не перевищувати дозу.

Вірусні інфекції не лікують антибіотиками. Їх виписують, коли збудником захворювання є бактерії, при бронхіті чи пневмонії. Й такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря.

Якщо з'явились задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль в грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми, треба негайно телефонувати на 103.

Раніше повідомлялося, що захворюваність на грип і ГРВІ за останній тиждень 2018 року зменшилась: серед дорослих – на 3,5%, а серед дітей віком до 17 років - на 16%. Епідемічні пороги були перевищені у п'ятьох областях: Хмельницькій, Житомирській, Київській, Сумській та Одеській.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі